Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne technologie w ogrzewaniu domu

09:34, 22.12.2020 | materiały partnera

Jak nowinki technologiczne ułatwiają życie w różnych sferach, większość zdaje sobie sprawę. A jak technologia pomaga w ogrzewaniu domu? Które rozwiązania warto wziąć pod uwagę? Ile kosztują nowości na rynku grzewczym?

Kiedyś inwestor nie miał dylematu, jaki rodzaj ogrzewania zainstalować w domu. Dla większości oczywistym wyborem był kocioł na węgiel i drewno. Obecnie stajemy się bardziej wygodni, a technologia sprzyja również ekonomicznemu ogrzewaniu domu.

Kotły kondensacyjne- wyższa sprawność niż tradycyjnych

Wybierając ogrzewanie gazowe opłaca się zainwestować w kocioł kondensacyjny. Jest to droższe rozwiązanie niż kocioł tradycyjny, natomiast cechuje go wyższa sprawność w zużyciu paliwa. Ich sprawność szacuje się nawet na 109%, dla porównania tradycyjnych na 92%. Efektem niższy koszt ogrzewania domu. Większy wydatek na kocioł na początku zwróci się w przyszłości w niższych rachunkach.

W domach, w których jest już ogrzewanie gazowe i stary kocioł, gdy urządzenie ulegnie awarii bądź też rachunki są coraz wyższe, warto przemyśleć kwestię wymiany. Będzie się ona wiązać z przeróbkami w kotłowni.

Pompa plus kolektory

Kolektory słoneczne to stosunkowo nowe rozwiązanie w naszym kraju, podobnie jak pompa ciepła. Połączenie tych dwóch elementów to nowoczesny sposób ogrzewania domu. Zarówno producenci kolektorów słonecznych jak i pomp ciepła z roku na rok oferują rozwiązania, które zaskakują technologią, wydajnością, żywotnością, gwarancją i funkcjonalnością. Instalacją można sterować za pomocą elektronicznych regulatorów. Sprytne, małe urządzenia pomagają nie tylko monitorować pracę pompy czy kolektorów, ale również alarmują na przykład o usterce.

Pompa ciepła nie tylko może zajmować się ogrzewaniem domu, bo również podgrzewać wodę. A nowoczesne pompy pracują ciszej i są coraz mniejsze, dzięki czemu nie potrzebujesz dużej powierzchni. Więcej o producentach i pompach przeczytasz na stronie: https://www.ogrzewamy.pl/producenci/pompy-ciepla.

Inteligentne termostaty

Lubisz, gdy nocą jest chłodniej niż w ciągu dnia. A czasem zdarza się, że zapomnisz przekręcić pokrętło? Postaw na inteligentny termostat, który szybko przyswoi wiedzę, jaką temperaturę lubią domownicy w ciągu dnia, a jaką w ciągu nocy. Termostaty kompatybilne są z różnymi rodzajami ogrzewania. Współpracują z kotłami gazowymi, olejowymi, na drewno. To niewielkie urządzenia, które kosztują od kilkuset złotych, a mogą się przyczynić do obniżenia kosztów ogrzewania domu. Termostatem można sterować za pomocą smartfona. Nie będzie Cię dłużej w domu, obniżysz temperaturę. A przed powrotem podwyższysz.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie tylko zdalnie możesz sterować ogrzewaniem w domu, ale masz realny wpływ na rachunki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%