Jak nowinki technologiczne ułatwiają życie w różnych sferach, większość zdaje sobie sprawę. A jak technologia pomaga w ogrzewaniu domu? Które rozwiązania warto wziąć pod uwagę? Ile kosztują nowości na rynku grzewczym?
Kiedyś inwestor nie miał dylematu, jaki rodzaj ogrzewania zainstalować w domu. Dla większości oczywistym wyborem był kocioł na węgiel i drewno. Obecnie stajemy się bardziej wygodni, a technologia sprzyja również ekonomicznemu ogrzewaniu domu.
Wybierając ogrzewanie gazowe opłaca się zainwestować w kocioł kondensacyjny. Jest to droższe rozwiązanie niż kocioł tradycyjny, natomiast cechuje go wyższa sprawność w zużyciu paliwa. Ich sprawność szacuje się nawet na 109%, dla porównania tradycyjnych na 92%. Efektem niższy koszt ogrzewania domu. Większy wydatek na kocioł na początku zwróci się w przyszłości w niższych rachunkach.
W domach, w których jest już ogrzewanie gazowe i stary kocioł, gdy urządzenie ulegnie awarii bądź też rachunki są coraz wyższe, warto przemyśleć kwestię wymiany. Będzie się ona wiązać z przeróbkami w kotłowni.
Kolektory słoneczne to stosunkowo nowe rozwiązanie w naszym kraju, podobnie jak pompa ciepła. Połączenie tych dwóch elementów to nowoczesny sposób ogrzewania domu. Zarówno producenci kolektorów słonecznych jak i pomp ciepła z roku na rok oferują rozwiązania, które zaskakują technologią, wydajnością, żywotnością, gwarancją i funkcjonalnością. Instalacją można sterować za pomocą elektronicznych regulatorów. Sprytne, małe urządzenia pomagają nie tylko monitorować pracę pompy czy kolektorów, ale również alarmują na przykład o usterce.
Pompa ciepła nie tylko może zajmować się ogrzewaniem domu, bo również podgrzewać wodę. A nowoczesne pompy pracują ciszej i są coraz mniejsze, dzięki czemu nie potrzebujesz dużej powierzchni. Więcej o producentach i pompach przeczytasz na stronie: https://www.ogrzewamy.pl/producenci/pompy-ciepla.
Lubisz, gdy nocą jest chłodniej niż w ciągu dnia. A czasem zdarza się, że zapomnisz przekręcić pokrętło? Postaw na inteligentny termostat, który szybko przyswoi wiedzę, jaką temperaturę lubią domownicy w ciągu dnia, a jaką w ciągu nocy. Termostaty kompatybilne są z różnymi rodzajami ogrzewania. Współpracują z kotłami gazowymi, olejowymi, na drewno. To niewielkie urządzenia, które kosztują od kilkuset złotych, a mogą się przyczynić do obniżenia kosztów ogrzewania domu. Termostatem można sterować za pomocą smartfona. Nie będzie Cię dłużej w domu, obniżysz temperaturę. A przed powrotem podwyższysz.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie tylko zdalnie możesz sterować ogrzewaniem w domu, ale masz realny wpływ na rachunki.
Toruń: zmarła 24-latka zaatakowana w parku Glazja przez
w "humanitarny" sposób powinien zostać wykastrowany i paradnie w pełnej okazałości,( a raczej jego braku), powinien zostać wypuszczony do swoich, ku poskromieniu zapędów u pozostałych 'krewmiaków'. Tylko do tego się to coś może jeszcze nadawać.
wenezuqpa
23:51, 2025-07-01
Pilski hejter wskazuje swojego wroga nr 1
Dopóki na tym portalu kierowanym przez naczelnego i wydawcę dzieła faktypilskie.pl, Mariusza Józefa Szalbierza urodzonego 12 października 1962 roku w Wyrzysku (pesel: 62101208811), syna ojca nie w pełni dookreślonego, będą tkwiły uparcie artykuły, felietony, wypracowania, wypociny zajmujące się szarym żuczkiem Rzeczypospolitej, Liga Obrony Cnoty będzie aktywnie zwalczać Mariusza Józefa Szalbierza, wroga Janusza Lemanowicza i jego rodziny w kraju i za granicą od Wellington, Vancouver, Heleny, do Nowego Jorku i Florydy.
Liga Obrony Cnoty
21:29, 2025-07-01
"Patriotyzm" - ostatnie schronienie łajdaków?
Komuna nie ma ojczyzny, jest internacjonalistycznym bytem powołanym przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa w "Manifeście Komunistycznym". Dlatego nie ma zdziwienia, że Antoni Styrczula, były już rzecznik komunisty Kwaśniewskiego, też jest mentalnym komunistą. Wszystko, co jest poza komuną, poczucie przynależności do narodu, są nie do zniesienia dla komuny. Stąd inwektywy, pomówienia, zniewagi wobec osób o nastawieniu patriotycznym.
jl
19:14, 2025-07-01
Wakacyjne paragony "grozy"
Najważniejsze jest nażreć się, żeby potem się wykasztanić i wypuścić gazy trawienne dla ubogacenia atmosfery austriackiej w dwutlenek węgla, metan i inne piardy gnuśne.
turystyka
16:41, 2025-07-01