Zamknij
REKLAMA

Przyjemne z pożytecznym

08:37, 11.02.2021 | materiały partnera

Jak wykorzystać wolny czas korzystnie i przyjemnie?

Załóżmy, że jedziesz pociągiem, nudzisz się w weekend, lub po prostu nie masz co robić w danym momencie. Jest to pewne, że większość z nas preferuje coś lepszego, niż uczenie się nowego języka, gotowania, czy też zainteresowania się jakimś sportem. Albowiem jest coś, co jest warte naszej uwagi, gdyż poprawna polszczyzna i pisownia jest bardzo istotna w naszym życiu, a nawet brana pod uwagę w pracy, w szkole, czy nawet w mediach. Wszystko to znajdziesz na popularnym portalu: Dlaczego warto tam zajrzeć?

Różne konkursy i wbrew pozorom - dobra zabawa

Nie tylko dla dzieci dyktanda są mniej przyjemne, ale dla osób dorosłych również. Zacznijmy od tego, że na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy faktycznie robią takie rzeczy od czasu do czasu. ,,Przecież mają to za sobą, przecież to nieistotne, znają się na rzeczy!’’ Niewątpliwe, że mają to za sobą, lecz to tak, jakbyśmy 10 lat temu robili zupę i po 10 latach chcielibyśmy zrobić ją znowu. Bez przypomnienia, regularnych ćwiczeń nie da się wyrobić w sobie nawyku poprawnej pisowni. Tak naprawdę wystarczy na to sposób, zaczynając od różnych książek (które nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale naszą pisownię), kończąc na stronach internetowych. I właśnie wspomniana strona spełnia powyższe wymagania. A najważniejsze jest to, że: jest przeznaczona dla każdego. Zaczynając od pierwszej klasy podstawowej, kończąc na osobach dorosłych, na stronie mamy możliwość wybrać sobie opcję ,,dla kogo’’ - czy dziecko, młodzież, dorosły? Albowiem, jeśli czujesz, że to konkretny problem z ,,ó/u’’, bądź ,,ch/h’’, to tak samo, wybierasz co chcesz. Dodatkowym atutem jest fakt, że https://dyktanda.pl/, to znakomity przykład szybkorosnącej platformy z sektora EdTech, dzięki temu natychmiast zyskał swoją popularność w Polsce jako najlepszy Polski portal z dyktandami. Konkursy nie tylko zachęcają użytkowników do ćwiczeń, ale również dają możliwość pomocy charytatywnej, społecznej. Polega to na tym, że czym więcej osób weźmie w nim udział, tym większa pomoc zostanie przekazana na wybrany cel społeczny lub charytatywny! Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że nie tylko dla siebie zrobisz dobry uczynek, ucząc się nowych rzeczy, ale również dla innych.

Sami mamy szansę zgarnąć atrakcyjne nagrody!

Nie ma lepszej motywacji, niż możliwa wygrana. Rzadko kiedy takie portale, które mają za zadanie wspomóc w nauce, oferują nagrody. Okazuje się, że są również inne rodzaje konkursów, gdzie nie tylko można pomóc innym, ale również uszczęśliwić siebie samego. Zależnie od dnia, okazji, możemy zgarnąć nawet hulajnogi elektryczne, zestawy książek,, drony, konsole do gier, gry wideo itp. Taka akcja odbyła się latem, nosiła nazwę: ,,Wakacyjny Mistrz Ortografii’’. Zadaniem uczestników jest poprawne rozwiązywanie dyktand online, dzięki czemu mieli szansę na taką wygraną. Organizatorom bardzo zależy na tym, aby zachęcić internautów do nauki w przyjemny sposób, a wszelkie hulajnogi, czy też książki zostały typowo dopasowane do okresu letniego. Jak sami widzimy - naprawdę warto powalczyć, tym bardziej, że wystarczy poświęcić dosłownie kilka minut, aby dać sobie szansę. Dzięki temu nauka może być przyjemna, nietypowa i korzystna, bo tak naprawdę na naukę nigdy nie jest za późno, a znajomość ortografii niemal zawsze się opłaca. Warto również wspomnieć o tym, że strona dyktanda.pl, należy do EDU Games S.A. (https://edu-games.pl/) A zatem nie będzie żadnych wątpliwości na oszustwa, wykradanie danych etc., ponieważ wszystko co sprawdzone i znane jest z pewnością bezpieczne.

Strona co jakiś czas zmienia swój wygląd!

Pewnie myślisz sobie w duchu: Jakie to ma znaczenie, jak wygląda strona? Nie jest to oczywiście takie istotne, jak częstotliwość konkursów, czy też dyktand, wypracowań, ale sama strona i jej wygląd ma spory wpływ na naszą ciekawość. Niemal wszystko to, co wygląda schludnie, kolorowo i zachęcająco, powoduje, że mamy bardziej przyciągniętą uwagę. Mniejszy zapał do ćwiczeń pojawia się wtedy, kiedy strona nie jest aż tak zachwycająca, podobnie jak z Facebookiem: dzięki różnym zdjęciom, kolorom, tekstom, aplikacja ta w większym stopniu zwiększa naszą uwagę.

Dzieci po drodze się nudzą? - Daj telefon, niekoniecznie do filmików, czy też gier!

W obecnych czasach, często możemy zauważyć taką sytuacje, że dziecko trzyma telefon w ręku, podczas gdy jest w wózku, w autobusie, dla większego spokoju. Jak najbardziej, nie jest to za dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla małego dziecka, lecz wszystko zależy od tego, co jest na ekranie. Ta sytuacja jest również skierowana do dzieci, które chodzą do podstawówki. Dziecko jest bardziej przekonane do nauki w takiej formie, zresztą nie tylko dziecko, jednakże warto to wykorzystać. Z powyższej strony:
można korzystać w telefonie, w dowolnym miejscu o dowolnej porze, a to z biegiem czasu jest naprawdę opłacalne i można się ,,wciągnąć’’! Tym bardziej, jeśli w grę wchodzą nagrody. Szukanie sposobu na początku niekoniecznie będzie łatwe, ale warte wszystkiego, gdyż dzięki temu dzieci, a w tym również dorośli będą bardziej chętni do ćwiczeń. Na uczestników czekają dyktanda dostosowane poziomem trudności do poszczególnych grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, udział jest całkowicie bezpłatny. Prawda, że ciekawe? Warto przy tym wspomnieć, że nie bez powodu strona internetowa dyktanda.pl to największa w Polsce platforma wspomagająca naukę j. Polskiego. Niezależnie od tego, czy panuje koronawirus, czy też inna sytuacja, platforma wciąż się zmienia i rozwija, mając w ofercie coraz ciekawsze materiały. Jest wręcz przeciwnie: Pandemia zdeterminowała organizatorów do tego, aby zająć głowę czymś pożytecznym i przyjemnym jednocześnie, oferując różne akcje konkursowe. Nosiła ona nazwę: #zostańwdomu. Mało tego, możesz mieć podane na bieżąco do jakiego rankingu się zaliczasz i ile masz punktów. Na tej podstawie łatwo zauważyć postępy, gdyż widzisz wszystkie wyniki konkursu osób, które brały w nim udział. Powodzenia i baw się dobrze!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%