Zamknij
REKLAMA

Wyposażenie nowoczesnej pralni wodnej

08:56, 22.03.2021 | materiały partnera

Pralka automatyczna znajduje się na wyposażeniu znakomitej większości gospodarstw domowych w Polsce. Mimo tego znaczna część osób zanosi swoje ubrania do pralni zewnętrznych. Z usług kompleksowego odświeżania odzieży korzystają rodziny wielodzietne, studenci mieszkający w akademikach, seniorzy, a także turyści. Częstymi klientami pralni są także osoby młode, nieposiadające pralki w wynajmowanym mieszkaniu. Rosnące zainteresowanie takimi usługami skłania coraz większą liczbę przedsiębiorców do myśli na temat założenia własnej pralni. Inwestorzy chcący związać swoją działalność z sektorem profesjonalnego pralnictwa mogą skorzystać ze wsparcia specjalistycznych firm zajmujących się fachowym doradztwem oraz pomocą w stawianiu pierwszych kroków w biznesie pralniczym. Jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu całego przedsięwzięcia jest dobór odpowiedniego sprzętu. Aby móc zagwarantować swoim klientom najwyższej jakości usługi pralnicze należy skompletować specjalistyczny park maszynowy. Jakie urządzenia są do tego niezbędne?

Podstawowe maszyny do pralni: pralnica przemysłowa

Pralnia wodna to placówka oferująca czyszczenie wyrobów tekstylnych na mokro, czyli przy użyciu wody i odpowiednio dobranych detergentów. Najważniejszym sprzętem w każdej pralni wodnej jest maszyna piorąca, czyli urządzenie przeznaczone do prania i odwirowywania odzieży. Pralka przemysłowa jest zaawansowaną technologicznie maszyną przystosowaną do pracy w trybie ciągłym. Nowoczesna pralnica charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz niezawodnością działania. Cały proces odbywa się w kilku etapach. Najpierw pracownicy zajmują się przygotowaniem wsadu, czyli posegregowaniem odzieży pod względem kolorów i rodzajów materiałów. Następnie obsługa umieszcza wsad w bębnie pralnicy. Reszta, czyli pranie wstępne, pranie zasadnicze, płukanie z podwirowaniami oraz końcowe odsączenie wody odbywają się automatycznie. Niektóre z plam przed włożeniem ubrań do pralnicy usuwa się ręcznie. Po zakończonym cyklu prania pracownicy wyjmują odzież z bębna pralki przemysłowej i przekładają ją do suszarki. Pralnice przemysłowe różnią się między sobą wielkością, ładownością oraz zakresem obsługiwanych funkcji. Wybór pralnico-wirówek jest obecnie ogromny, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania sprzętu do konkretnej pralni i jej wielkości. Dużą popularnością cieszą się np. urządzenia Sovrana, marki działającej już od ponad dwudziestu lat i niewątpliwego lidera w branży pralniczej w Polsce. Oprócz wysokiej jakości maszyn do pralni, firma Sovrana zapewnia swoim obecnym i nowym klientom również szkolenia w zakresie prowadzenia biznesu oraz konsultacje dotyczące technik prania i obsługi urządzeń pralniczych.

Suszarki przemysłowe do pralni wodnej

Na wyposażenie nowoczesnej pralni wodnej, oprócz specjalistycznych maszyn pralniczych, składają się także urządzenia przeznaczone do obróbki tkanin po praniu. Resztki wody oraz pozostałości wilgoci pozwala usunąć suszarka przemysłowa. To maszyna umożliwiająca błyskawiczne wysuszenie najróżniejszych elementów garderoby. W trakcie pracy przez bęben maszyny przepływa silny strumień powietrza, który opływa tkaniny z każdej strony. Odzież bardzo szybko staje się sucha, a materiały są odpowiednio zabezpieczone przed zagnieceniem i zniszczeniem. W profesjonalnej suszarce przemysłowej można jednorazowo wysuszyć bardzo dużą ilość bielizny, co pozwala zwiększyć wydajność pralni.

Wyposażenie pralni: sprzęt prasowalniczy

Nowoczesne pralnie wodne realizują usługę kompleksową, obejmującą pranie, suszenie i prasowanie wyrobów tekstylnych. Wydawana klientowi odzież musi być w nienagannym stanie, dlatego bardzo ważnym etapem wykańczania ubrań w pralni jest prasowanie. Kluczowymi urządzeniami dla prawidłowego działania każdej tradycyjnej pralni są funkcjonalne stoły oraz manekiny prasowalnicze. W placówkach oferujących odświeżanie bielizny wieloformatowej nieodłącznym elementem wyposażenia jest magiel przystosowany do regularnego stosowania. Maglownica przemysłowa to urządzenie występujące w różnorodnych wariantach. Wyróżniamy magle nieckowe, w których prasowana bielizna jest dociskana do specjalnej niecki za pomocą wałka, oraz magle walcowe, w których materiał jest dociskany do gorącego, obracającego się walca. Wyprasowana odzież jest następnie składana przy pomocy automatycznych składarek i pakowana w worki foliowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%