Wczoraj wręczono nagrody podczas gali podsumowującej XXIV edycję konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.
Głównym założeniem organizowanego rokrocznie przez województwo wielkopolskie konkursu jest promowanie działalności proekologicznej i prokulturowej.
- Staramy się dostrzegać wartościowe inicjatywy podejmowane oddolnie oraz nagradzać te, które w sposób szczególny przyczyniają się do aktywizacji społeczności lokalnych w wymiarze szeroko pojętej działalności kulturowej i ekologicznej - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego i przewodniczący kapituły konkursowej, który wczoraj wręczył laureatom konkursu nagrody i dyplomy.
- Chciałbym podkreślić, że tego rodzaju przedsięwzięcia oddziałują również na samorządy gminne i powiatowe, wspomagając jednocześnie realizację przypisanych im zadań społeczno-gospodarczych i kulturalnych - dodał Jacek Bogusławski.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 207 projektów.
Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: kategorii I obejmującej projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej, promującego zrównoważony rozwój (m.in. ochrona wód, powietrza, powierzchni ziemi, gospodarka odpadami, ochrona i kształtowanie przyrody czy edukacja ekologiczna) oraz w kategorii II, obejmującej projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności prokulturowej, o znaczeniu kulturowym, historycznym, odnoszącym się do tradycji.
- Jestem bardzo podbudowany ogromną aktywnością instytucji z północnej części Wielkopolski, gdzie nagrodziliśmy aż 21 inicjatyw! To pokazuje, jak duży potencjał panuje wśród mieszkańców rejonu Piły, Złotowa, Trzcianki czy Obornik! - zwrócił uwagę Jacek Bogusławski.
Oto laureaci z terenu powiatu pilskiego:
Gmina Szydłowo za projekt „Gmina Szydłowo - Zielone Wrota Północnej Wielkopolski” (nagroda 9.000 zł), Towarzystwo Miłośników Łobżenicy za projekt „Sport łączy pokolenia! Trójbój - płyniesz, jedziesz, idziesz!” (9.000 zł), Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska za projekt „III Biesiada Krajeńska” (10.000 zł) oraz za projekt V Wszechnica Wyrzyska pn. „Zbrodnia Pomorska 1939 roku na terenie byłego powiatu Wyrzyskiego" (5.000 zł).
Wyróżnienie otrzymało Towarzystwo Miłośników Łobżenicy za projekt „Piknik średniowieczny” (5.000 zł).
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz