Zamknij

Nagrody za działania proekologiczne i prokulturowe

09:37, 08.11.2023 fp Aktualizacja: 09:40, 08.11.2023
Skomentuj fot. UMWW fot. UMWW

Wczoraj wręczono nagrody podczas gali podsumowującej XXIV edycję konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

Głównym założeniem organizowanego rokrocznie przez województwo wielkopolskie konkursu jest promowanie działalności proekologicznej i prokulturowej.

- Staramy się dostrzegać wartościowe inicjatywy podejmowane oddolnie oraz nagradzać te, które w sposób szczególny przyczyniają się do aktywizacji społeczności lokalnych w wymiarze szeroko pojętej działalności kulturowej i ekologicznej - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego i przewodniczący kapituły konkursowej, który wczoraj wręczył laureatom konkursu nagrody i dyplomy.

- Chciałbym podkreślić, że tego rodzaju przedsięwzięcia oddziałują również na samorządy gminne i powiatowe, wspomagając jednocześnie realizację przypisanych im zadań społeczno-gospodarczych i kulturalnych - dodał Jacek Bogusławski.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 207 projektów.

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: kategorii I obejmującej projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej, promującego zrównoważony rozwój (m.in. ochrona wód, powietrza, powierzchni ziemi, gospodarka odpadami, ochrona i kształtowanie przyrody czy edukacja ekologiczna) oraz w kategorii II, obejmującej projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności prokulturowej, o znaczeniu kulturowym, historycznym, odnoszącym się do tradycji.

- Jestem bardzo podbudowany ogromną aktywnością instytucji z północnej części Wielkopolski, gdzie nagrodziliśmy aż 21 inicjatyw! To pokazuje, jak duży potencjał panuje wśród mieszkańców rejonu Piły, Złotowa, Trzcianki czy Obornik! - zwrócił uwagę Jacek Bogusławski.

Oto laureaci z terenu powiatu pilskiego:

Gmina Szydłowo za projekt „Gmina Szydłowo - Zielone Wrota Północnej Wielkopolski” (nagroda 9.000 zł), Towarzystwo Miłośników Łobżenicy za projekt „Sport łączy pokolenia! Trójbój - płyniesz, jedziesz, idziesz!” (9.000 zł), Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska za projekt „III Biesiada Krajeńska” (10.000 zł) oraz za projekt V Wszechnica Wyrzyska pn. „Zbrodnia Pomorska 1939 roku na terenie byłego powiatu Wyrzyskiego" (5.000 zł).

Wyróżnienie otrzymało Towarzystwo Miłośników Łobżenicy za projekt „Piknik średniowieczny” (5.000 zł).

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%