Zamknij
REKLAMA

Biedroń: Wolę dosypywać na zdrowie, niż biskupom

15:44, 09.05.2019 | Biuro Prasowe Wiosny Roberta Biedronia
REKLAMA
Skomentuj

- Jeśli polska opieka zdrowotna będzie zarządzana tak jak dziś, to niedługo ratunkiem dla nas będzie tylko ojciec Bashobora. Bo on lepiej sobie radzi z uzdrowieniami i leczeniem chorób niż Ministerstwo Zdrowia. Być może to Bashobora albo jakiś uzdrowiciel powinien zastąpić ministra zdrowia na tym urzędzie - mówił Robert Biedroń podczas konferencji prasowej poświęconej fatalnej sytuacji w polskim systemie ochrony zdrowia.

Lider Wiosny pytany o źródła dodatkowych środków na finansowanie systemu ochrony zdrowia, odpowiedział: "Wolę dosypywać na ochronę zdrowia niż biskupom i ojcu dyrektorowi".
 
- Gdybyśmy przestali finansować lekcje religii z publicznych pieniędzy, to w 3 lata spłacilibyśmy zadłużenie wszystkich szpitali w Polsce - mówił lider Wiosny pod Ministerstwem Zdrowia.

Biedroń podkreślił, że PiS dzieli społeczeństwo także w dostępie do opieki medycznej.

- W Polsce dzieli się dziś ludzi na równych i równiejszych. Także w dostępie do lekarza. Czy widzieliście Państwo kiedykolwiek polityka, który czeka w kolejce do lekarza? Nie. Te kolejki są tylko dla reszty obywatelek i obywateli - stwierdził.
 
Jego zdaniem "Polki i Polacy muszą być leczeni tak samo dobrze, jak Niemki czy Francuzi".

- To jak najbardziej możliwe, tylko trzeba polityków, którzy będą mieć odwagę zająć się problemami systemu opieki zdrowotnej w Polsce - podkreślił Biedroń.

Jako jedną z największych bolączek polskiego systemu ochrony zdrowia, Biedroń wskazał stale wydłużający się czas oczekiwania na lekarzy specjalistów. Np. na kardiologa na Mazowszu czeka się średnio 177 dni; na rezonans magnetyczny w Wielkopolsce - 236 dni. W przypadku Dolnego Śląska, czas oczekiwania na rehabilitację wynosi 689 dni, a na wymianę stawu kolanowego - 1263 dni.

- Prawie 4 lata czekania na wymianę stawu kolanowego. Bashobora leczy od ręki - skwitował lider Wiosny.

Biedroń podkreślił również, że Wiosna ma kompleksowy program naprawczy dla fatalnej sytuacji w systemu ochrony Program Wiosny dotyczący ochrony zdrowia obejmuje m.in. Europejski Program Walki z Rakiem, Europejski Program Diagnostyki, zwiększenie nakładów na inwestycje w infrastrukturę, podwyżki dla zawodów medycznych, usprawnienie zarządzania oraz cyfryzację

Biedroń odniósł się także do niedawnej deklaracji Grzegorza Schetyny, który na konwencji PO w Białymstoku obiecał skrócenie czasu oczekiwania na wizytę do lekarza specjalisty.

- Gdy Wiosna zapowiadała, że wprowadzi limit 30 dni oczekiwania na lekarza specjalistę, PO mówiła, że to populizm. Dziś Grzegorz Schetyna obiecuje dostęp w 21 dni. Cieszymy się, że inne partie inspirują się programem Wiosny - ironizował lider Wiosny.

(Biuro Prasowe Wiosny Roberta Biedronia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

przwesypownia betonuprzwesypownia betonu

4 3

Śmiszny ten Biedroń, niech nikomu nic nie dosypuje a sypie się ze śmiszkiem. 21:39, 09.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kalakala

2 3

Biedroń to pikuś, spójrz np. na prezesa Gomułkę... tfu... Kaczyńskiego - mały, zakompleksiony, uważający się za katolika a mówiący i postępujący wbrew naukom Ewangelii i Chrystusa, znany innym jako TW Balbina - ten to dopiero jest klaun do kwadratu. Albo taki Lesio Miller - dzban nad dzbanami. No a Tusk i Kopaczowa to już w ogóle wynalazki z kabaretu. Nie ma się co czepiać Biedronia, on przy nich dopiero się "rozwija". 12:53, 10.05.2019


lmlm

2 0

Środowisko homoseksualne jest statystycznie najbardziej schorowaną i narażoną na ciężkie zakażenia częścią populacji. Poza tym, perspektywa wynikająca z niezdolności układów jednopłciowych do prokreacji powoduje u nich frustracje i prostracje jak u Holendrów przeświadczenie o tym, że bezkarność wydzierania morzu jego terenów skończy się kiedyś zalaniem obszarów depresyjnych i okrutnym armagedonem na podobieństwo biblijnego potopu. Żyjąc wciąż w takim napięciu całe populacje są sfrustrowane, przestraszone, chorują. Objawem choroby są chociażby szaleńcze zachowania Timmermansa 16:44, 11.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jednokolorowa tęczajednokolorowa tęcza

1 0

No to wiadomo dlaczego chce dosypywać do służby zdrowia! 16:46, 11.05.2019


kremacjakremacja

0 0

Jeszcze chwila a społeczeństwo mu dosypie. Grabarz łopatę ma fest i parę w płucach. 19:12, 13.05.2019


Jacek z Piły, Łodzi Jacek z Piły, Łodzi

0 0

a ja bardzo kocha serchana z Turcji, szczególnie poniżej jego pasa ;) 18:45, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone