Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne badania na obecność koronawirusa w Pile

15:28, 15.06.2020 | Bartosz Mirowski
Skomentuj fot. 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Poznaniu
REKLAMA

W najbliższy wtorek na Placu Staszica w Pile pojawi się mobilny punkt badań na obecność koronawirusa Test & Go. Dzięki współpracy Sanepidu, 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Poznaniu, Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i Urzędu Miasta Piły badania będzie mogło przejść ponad tysiąc pilan.

- Cieszę się, że wniosek o badania przesiewowe, skierowany do wojewody wielkopolskiego, spotkał się z pozytywnym rozstrzygnięciem. Zachęcam pilan do skorzystania z tej okazji, tym bardziej, że aby skorzystać z pilskiego punktu Test & Go nie trzeba pojawiać się w nim koniecznie samochodem - mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

Bezpłatne badania będą prowadzone od wtorku do czwartku, w godzinach od 10 do 19. Skorzystają z nich osoby, które dokonają wcześniejszej rejestracji w wielkopolskim Sanepidzie pod numerem telefonu 61 65 68 075 (linia czynna do godz. 16:00).

- Samochodowa część punktu Test & Go pracuje tak, że badany kierowca nie musi wysiadać z samochodu: podjeżdża do wyznaczonych miejsc, a badanie trwa około kwadransa. W punkcie poboru próbek opuszcza szybę bocznego okna, tam pobierany jest wymaz, natomiast w ostatniej strefie - dekontaminacji, czyli odkażania - okno zamyka, a chemicy z 6 Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu odkażają samochód z zewnątrz. Na placu wymazowym będzie wyznaczonych pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania - informuje ppor Anna Jasińska z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Poznaniu.

Pobrane próbki zostaną przekazane do laboratorium. Jeśli wynik badań okaże się pozytywny, taka osoba zostanie poinformowana o tym telefonicznie przez pracownika sanepidu. Wynik będzie również dostępny na stronie internetowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wystarczy wpisać tam kod otrzymany podczas badania.

(Bartosz Mirowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA