Zamknij
REKLAMA

Takiej podwyżki dla polityków jeszcze nie było! Opozycja i rząd byli zgodni

10:43, 15.07.2021 | Źródło: Rzeczpospolita
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Marszałkowie Sejmu i Senatu, na co dzień działają w przeciwnych obozach politycznych, ale w tej sprawie doszło do porozumienia. Posłowie i senatorowie dostaną więcej kasy. Na co? 

Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki byli zgodni i podpisali zarządzenie w sprawie podwyżek ryczałtów na prowadzenie biur poselskich i senatorskich. 

- Posłowie i senatorowie dostaną rekordowe środki na swoje biura - donosi dziennik "Rzeczpospolita".

Od 1 lipca miesięczny ryczałt na działalność biur poselskich, senatorskich i poselsko-senatorskich wynosi 17,2 tys. zł. Do tej pory na działalność tych miejsc przeznaczona była kwota o dwa tysiące mniejsza. 

To rekordowa podwyżka. Jak podkreśla Rzeczpospolita "w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrost nigdy nie przekroczył 1050 zł."

- Wspólne zarządzenie o zwiększeniu ryczałtu podpisali 7 lipca, z mocą wsteczną od początku miesiąca - możemy przeczytać w "RZ". 

To kolejny wzrost nakładów na biura poselskie i senatorskie. Poprzednia podwyżka miała miejsce zaledwie półtora roku wcześniej. 

Politycy tłumaczą jednak, że podwyżki są konieczne. Dodają, że są one związane ze wzrostem kosztów dotyczących wynajmu pomieszczeń i zatrudnieniem pracowników. 

(Źródło: Rzeczpospolita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

WojtekWojtek

5 1

Tak sobie sprytnie wymyśliły tłuste koty! Wzrost kosztów dotknął tylko tych bidaków, a cała reszta Polaków pławi się w luksusie malejących cen czynszów, energii, mediów itd. Widzicie sami, że koryto jest dla wybrańców Narodu najważniejsze; dla niego potrafią zewrzeć szeregi tak jak nie potrafią zmajstrować nic dobrego dla Polaków! Gdzie jesteście rodzimi Dantonowie i Robespierrowie? Tu trzeba rewolucji! 12:45, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rychorycho

4 2

Jakże obrzydliwi ludzie rządzą Polską ! 14:41, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanekJanek

5 2

Banda złodziei i nieudaczników zafundowała sobie dolewkę do koryta. 15:00, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciągle aktualneCiągle aktualne

0 0

https://www.youtube.com/watch?v=JNrGcPUkJrs 17:52, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%