W 2023 roku nie będzie powrotu do niższych stawek VAT. Uchwalono nowelizację utrzymującą dotychczasowe stawki, czyli 8 i 23 procent.
Wyższe stawki VAT 23 i 8 procent obowiązują od 2011 roku. Miały zostać uchwalone tymczasowo, jedynie na trzy lata. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przedłuża ich obowiązywanie, ale w ustawie zapisano warunki po spełnieniu, których należy wrócić do 22 i 7 procent.
Mimo spełnienia formalnych warunków, w 2023 roku nie będzie powrotu do niższych stawek. Dlaczego?
Do warunków, w nowej ustawie, dopisano jeden punkt. Mowa w tym przypadku o spełnieniu warunku o poziomie wydatków na obronność. Obcięcie VAT będzie możliwe, gdy wydatki na obronność spadną poniżej 3 procent PKB.
Zapis ten znalazł się w nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
- Dopóki wydatki na obronność będą przekraczać 3 procent PKB, stawki VAT powinny pozostać na poziomie 8 i 23 procent – zapowiedział wiceminister finansów Artur Soboń.
Polska już wcześniej zapowiedziała, że z uwagi na wojnę za wschodnią granicą będzie się mocno zbroić. Gigantyczne zakupy sprzętu zaplanowane są na najbliższe 10 lat.
"Przyjazne Osiedle" z mieszkańcami Śródmieścia
patelnia w projekcie rewitalizacji Pl.Zwycięstwa doliwidacji !
ta betonowa
09:47, 2025-09-19
Ludobójstwo w Gazie - czas na mocne uderzenie w Izrael
Nazywanie ludobójstwa ,,trzymaniem za jaja,, niewątpliwie świadczy o znajomości tematu. A tak nawiasem mówiąc, to raczej trzymają za jaja Trampa i całe USA i stąd ich siła. Ale karma zawsze wraca.
***
09:17, 2025-09-19
Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja
No i za co mamy mu dziękować? W końcu to jest jego praca i za to bierze pieniądze.
🤠
07:17, 2025-09-19
Ludobójstwo w Gazie - czas na mocne uderzenie w Izrael
Fakt taki, że Izrael trzyma tam wszystkich za jaja w regionie. Mają najlepszy wywiad na świecie czyli Mosad. Mają jedne z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Także to co robią to gruba przesada bo są w stanie zrobić to po cichu i bez masowych zabójstw i zniszczeń. Wstydź się Izraelu.
Znawca tematu
06:30, 2025-09-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz