Zamknij
REKLAMA

Łóżko dla singla - jak je odpowiednio wybrać?

16.08, 11.01.2022 Aktualizacja: 16.16, 11.01.2022

Łóżko dla singla - jak je odpowiednio wybrać?

Mieszkanie singla nie jest zazwyczaj zbyt duże, często jest to kawalerka. W zależności od układu mieszkania, sypialnia jest odrębnym pomieszczeniem albo jest wkomponowana w wyposażenie salonu. Bez względu na to, jaką formę ma sypialnia, warto zadbać o wygodne łóżko. Jest ono nie tylko gwarancją dobrego i spokojnego snu, ale także zdrowego kręgosłupa.

Dlaczego nie kanapa? 

Nawet najpiękniejsza i najbardziej stylowa kanapa nie zastąpi klasycznego łóżka z materacem. Kanapa służy bowiem do spania okazjonalnego, a nie codziennego. Typowe materace stosowane w kanapach nie są przystosowane do tego, aby spać na nich każdego dnia. Są to często proste materace sprężynowe, które nie zapewniają kręgosłupowi odpowiedniego podparcia. Dlatego tak często po nocy spędzonej na kanapie, pojawia się ból pleców oraz głowy. 

Dobrym rozwiązaniem dla małych mieszkań, szczególnie jednopokojowych, jest tzw. łóżko w szafie. Jest to po prostu nowoczesna wersja znanego od lat półkotapczanu. Obecnie mebel ten można z łatwością wkomponować w wystrój salonu, połączyć z kanapą, biurkiem, a nawet regałem na książki. Wszystko zależy od układu danego pomieszczenia. Do takiego łóżka można dobrać w zasadzie dowolny materac. Przykładowe materace można znaleźć np. na tej stronie https://materacepila.eu/materace-dla-singla-czym-powinny-sie-charakteryzowac. W razie wątpliwości warto skonsultować się z obsługą sklepu, która pomoże w dobraniu odpowiedniego materaca. 

Dobierz odpowiedni materac 

Dlaczego dobór odpowiedniego materaca jest tak ważny? Głównie ze względu na zdrowie kręgosłupa. Jeżeli kręgosłup nie będzie odpowiednio podparty podczas snu, to tak naprawdę mięśnie będą przez ten czas tak samo napięte, jak podczas pracy przy komputerze. Czyli tak naprawdę zamiast odpocząć i zregenerować organizm, mięśnie są cały czas napięte, to znacznie utrudnia nocny wypoczynek. 

Osoby zmagające się z problemami z kręgosłupem, powinny zasięgnąć porady lekarza prowadzącego przed wyborem konkretnego stopnia twardości materaca. Wbrew obiegowej opinii, nie zawsze materac najtwardszy będzie najlepszym wyborem. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji oraz stanu zdrowia. W przypadku niektórych schorzeń, spanie na zbyt twardym materacu może pogłębić dolegliwości zamiast je zniwelować. Najczęściej wybierane przez osoby w pełni zdrowe są materace o średnim stopniu twardości. 

Warto zwracać uwagę na jakość materaca. Jest to zazwyczaj zakup na kilka lub kilkanaście lat, ale aby faktycznie posłużył tyle czasu, musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Materac jest zazwyczaj umieszczony we wnętrzu pokrowca, który można zdjąć i oddać do pralni. Dzięki temu nie trzeba obawiać się przypadkowego zabrudzenia powierzchni materaca. 

Materac niejedno ma oblicze 

Materac jest wbrew pozorom bardzo wdzięcznym elementem, jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrza. Może służyć nie tylko spania, ale także jako dodatkowe miejsce do siedzenia, np. podczas oglądania filmów ze znajomymi. W tej roli świetnie sprawdza się mniejsze materace, np. https://sleepinghouse.pl/133-materace-80x200 czy https://sennamaterace.pl/107-materace-80x200. Wystarczy grubsza narzuta lub koc, a do tego kilka większych poduszek i gotowe! Po wyjściu gości materac wystarczy przykryć prześcieradłem, a następnie położyć kołdrę i poduszkę - łóżko gotowe do snu. 

REKLAMA
 

komentarz (2)

Mensil +Mensil +

1 1

Takie trzeba wybrać, by się zmieścił kochaś lub kochanica, żeby nie trzeba było cały czas piętrowo. Bo ile można? 17:57, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

0 0

no takie w razie czego 12:26, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%