Zamknij
REKLAMA

Policjantka po pracy siada do maszyny. To niesamowite, kogo otulają jej ubranka!

12:49, 11.03.2022 | KPP Wałcz
Skomentuj
REKLAMA

Asp. Dorota Samusionek- Rychlicka na co dzień służy w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu. Jest też wspaniałym człowiekiem, wrażliwym na ludzką krzywdę i cierpienie.

W obliczu sytuacji na Ukrainie pani Dorota postanowiła swoje umiejętności krawieckie wykorzystać pomagając ukraińskim niemowlakom.

W każdej wolnej chwili siada do maszyny i szyje dla maluszków poduszeczki, kołderki, czapeczki i rożki, które trafiają do wałeckiego szpitala i na ukraińskie "porodówki".

Pani Dorota lubi pomagać i robi to "od zawsze". Ta bezinteresowna pomoc sprawia, że czuje się potrzebna i daje jej możliwość stawać się coraz lepszą. Uważa, że dzięki temu dostrzega wokół więcej dobra, którym sama chętnie się dzieli. Swoim wyprawkami dla ukraińskich niemowlaków nie pochwaliła się nikomu. O inicjatywie policjantki koledzy dowiedzieli się przypadkowo.

Asp. Dorota Samusionek Rychlicka w wałeckiej komendzie służy od 14 lat. Na co dzień przesłuchuje sprawców wykroczeń, świadków i przyjmuje zawiadomienia od pokrzywdzonych. Natomiast prywatnie od 5 lat jest wolontariuszką w fundacji "Tęczowy Kocyk", którą wspiera szyjąc miniaturowe ubranka, w które można otulić przedwcześnie urodzone dzieci.

Teraz w związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie postanowiła wesprzeć tamtejsze szpitale i przekazać tam uszyte przez siebie wyprawki oraz poduszki dla ukraińskich maluszków na porodówki. Jej upominki trafią do najmłodszych obywateli  tego państwa.

Gotowe wyprawki ruszyły już w drogę.

(KPP Wałcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%