Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
Ponad 30 redaktorów i dziennikarzy, kilkanaście ekip wideo i foto oraz montażyści i edytorzy tworzyli zespół Polskiej Agencji Prasowej relacjonujący 18. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Tegoroczna edycja zgromadziła 15,5 tys. uczestników, obejmowała ponad 200 sesji w 19 ścieżkach tematycznych, z udziałem 1300 prelegentów. PAP był patronem medialnym wydarzenia.
Hasło „Siła dialogu” towarzyszyło debatom z udziałem przedstawicieli biznesu, administracji, nauki i kultury z Polski i zagranicy. Dyskutowano o kluczowych wyzwaniach dla rozwoju i bezpieczeństwa kraju oraz Europy.
Ekipy PAP pracowały na wszystkich najważniejszych punktach trzydniowego wydarzenia. Dziennikarze na bieżąco rejestrowali wypowiedzi, relacjonowali panele i przygotowywali wywiady w studiu PAP oraz w przestrzeni kongresowej. Komentarzy udzielali m.in. ministrowie, samorządowcy, prezesi spółek Skarbu Państwa, przedstawiciele największych firm, rektorzy i eksperci.

Wśród gości Studia PAP znaleźli się m.in.: prezes NIK Mariusz Haładyj, minister aktywów państwowych Wojciech Balczun, minister nauki Marcin Kulasek, minister zdrowia Jolanta Sobierańska Grenda, wiceprezes ZUS Paweł Jaroszek oraz rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Nowak.
Podczas kongresu PAP prezentowała również spot wideo „Od tradycji PAT do multimedialnej PAP w świecie AI”, pokazujący rozwój Agencji i jej współczesne kompetencje technologiczne.

W sesji „Dezinformacja i odporność” wystąpił dyrektor generalny PAP Marek Błoński. Wskazywał na rolę Agencji w systemie przeciwdziałania dezinformacji oraz potrzebę stworzenia krajowej strategii w tym obszarze. Podkreślał znaczenie współpracy instytucji publicznych, mediów i organizacji pozarządowych oraz szybkiej reakcji operacyjnej.
PAP prowadził również intensywne relacje w mediach społecznościowych, publikując krótkie wideo, cytaty i materiały zza kulis. Dzięki pracy zespołów social media treści z kongresu były udostępniane w czasie rzeczywistym.

Na stronach Agencji sukcesywnie publikowane są kolejne materiały z EKG. Już teraz liczba depesz przekroczyła sto, co stanowi jeden z najwyższych wyników w historii obecności PAP na kongresie. W bazie foto dostępnych jest kilkaset zdjęć dokumentujących przebieg wydarzenia i towarzyszących mu sesji.
Źródło informacji: PAP
W Mechaniku obcięli się na zero
...a tymczasem PSM-LW prowadzi walne zebrania z lokatorami spółdzielni by wybrać "swoją starą rodzinną" Radę Nadzorczą. Henryk Kądziela V-ce preze spółdzielni wprowadza na listę kandydatów swojego syna Pawła oraz inne osoby które były już kiedyś w radzie nadzorczej lub ich rodziny . Rodzina na swoim na pełnej ! Apel więc do wszystkich biorących udział w tych zebraniach by nie głosować na ten układ nazwisk który się rotuje jak na karuzeli. RADA NADZORCZA PSM-LW to towarzystwo wzajemnej adoracji za grube kasę. Około 3 tys zł za trzy godziny pracy w miesiącu. LUDZIE STOP TEJ TOWARZYSKO RODZINNEJ PATOLOGII !😡
RODZINA NA SWOIM
13:46, 2026-04-28
W Mechaniku obcięli się na zero
nazwa odpychająca 😠
łatwogang
11:11, 2026-04-28
Świat nie do końca zszedł na psy
z PIS brali,brali ale KO jest w tym lepsza....i szybsza ,bo to dopiero 2 lata
Ci
11:07, 2026-04-28
Alarm nad ranem. Płonęły trawy
co z Biedronki jesz
Wiesz
11:02, 2026-04-28