Zamknij
REKLAMA

Zatroszcz się o swoje stopy. Stosuj naturalne kosmetyki do ich pielęgnacji, które zapewnią im najlepszą możliwą ochronę

12:24, 21.11.2019 | Poradnik
REKLAMA
Skomentuj

Problem silnie pocących się stóp dotyczy coraz większej liczby osób w Polsce. Niestety znaczna część dotkniętych problemem najzwyczajniej w świecie go lekceważy, co w konsekwencji może prowadzić do poważnych konsekwencji. Walka z grzybicą stóp i obumierającym naskórkiem to bardzo wątpliwa przyjemność. Dlatego warto profilaktycznie stosować dedykowane kosmetyki naturalne. Lepiej zapobiegać niż leczyć, a przy tym korzystać z tego, co daje nam sama przyroda.

Organiczne składniki są całkowicie bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska naturalnego

Wszelkie czynności pielęgnacyjne potencjalnie problematycznych obszarów skóry należy wykonywać nie tylko z odpowiednią częstotliwością i sumiennością, ale też przy użyciu adekwatnych środków. Pod względem skuteczności kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach, takich jak olejek z drzewa Manuka, szałwia, masło shea, wyciąg z pestek winogron czy ekstrakt kory wierzbowej są co najmniej równie dobre, jak specyfiki stworzone z substancji otrzymanych w wyniku chemicznej syntezy. Nawilżenie stóp, usunięcie zrogowaciałego naskórka czy działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze jest na porównywalnym poziomie. Jednak według ekspertów z przedsiębiorstwa Organic Farma Zdrowia lepiej wybrać sklep z naturalnymi kosmetykami ze względu na to, jak poszczególne środki wpływają na środowisko. Sztuczne substancje mocno zaburzają pierwotną równowagę w przyrodzie – powszechne stają się też opinie, że stanowią jedną z głównych przyczyn rozmaitych alergii.

Renomowany sklep z naturalnymi kosmetykami pomoże Ci dokonać optymalnego wyboru

Niewątpliwie sporym utrudnieniem dla konsumentów może być brak jasnych regulacji odnośnie znakowania produktów. Dobrowolne normy w rodzaju ISO 16128 powoli przebijają się do świadomości odbiorców, jednak wciąż niewielki procent klientów dokładnie zapoznaje się ze składem. W przemyśle kosmetycznym certyfikaty przyznawane przez prywatne instytucje zdecydowanie górują ponad przepisami prawa. Możliwość przypisania do produktu tak pożądanego przez określenia „ekologiczny”, „naturalny”, „organiczny” etc. w większym stopniu zależy od marketingowych przesłanek niż rzetelnego, niezależnego badania. Sytuacja na rynku powoli się normalizuje, jednak do czasu wprowadzenia jednolitych oznaczeń konsumenci zdaniu są na siebie... oraz pomoc sprzedawców. Rzetelny, specjalistyczny sklep z naturalnymi kosmetykami w rodzaju Organic24 z pewnością zrobi wszystko, aby towar spełniał oczekiwania odnośnie zawartości i faktycznie był nieszkodliwy dla środowiska.

(Poradnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone