Zamknij
REKLAMA

Kolejne pieniądze na bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci

07:54, 21.02.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Powiat Pilski pozyskał ponad 365 tys. zł na zajęcia terapeutyczne dla dzieci z różnymi zaburzeniami. Program realizuje Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile.

- To kolejne pieniądze, które pozyskaliśmy dla mieszkańców powiatu. A pomoc dzieciom z różnymi problemami to bardzo ważne zadanie, które realizujemy. Wiemy, że wielu rodziców nie stać na opłatę prywatnych zajęć terapeutycznych dla dziecka. W ramach tego programu dzieci mają zapewniony darmowy cykl zajęć ze specjalistami - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pieniądze zostały pozyskane z Ministerstwa Edukacji Narodowej na mocy porozumienia, jakie Powiat Pilski podpisał w październiku ubiegłego roku w ramach programu kompleksowego wparcia dla rodzin "Za Życiem". Program będzie realizowany w całym 2020 roku, aż do końca 2021 roku.

- Zajęcia skierowane są do najmłodszych dzieci, od urodzenia aż do czasu rozpoczęcia nauki w szkole (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia), u których wykryto niepełnosprawność lub istnieje ryzyko, że może ona wystąpić i które wymagają wczesnego wspomagania rozwoju. Zajęcia przewidujemy nawet do 5 godzin tygodniowo, w zależności od potrzeb -  wyjaśnia Julita Żybort, dyrektor ZPPP w Pile.

Programem można objąć kilkadziesiąt dzieci rocznie. Do zgłoszenia do tego programu nie są wymagane orzeczenia o niepełnosprawności, chyba że takie posiada, wtedy jest wskazanie by rodzic taki dokument dostarczył.

Poniżej przykłady dokumentów, które należy dostarczyć do Poradni Specjalistycznej Wad Mowy i Słuchu ul. Sikorskiego 19, wejście od strony ul. Okrzei, tel. 67 350 90 97.

Zajęcia realizowane są także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyrzysku oraz w szkole specjalnej w Łobżenicy.   

W ramach programu prowadzone są terapie: psychologiczna, pedagogiczna, logopedyczna, zajęcia z integracji sensorycznej, rehabilitacyjne.

Zgłaszając dziecko do udziału w projekcie konieczne jest okazanie się jednym z wymienionych dokumentów: opinia o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, zaświadczenie lekarskie (wzór zaświadczenia do pobrania w ZPPP w Pile), orzeczenie o niepełnosprawności, deklaracja uczestnictwa dziecka w programie, inna dokumentacja dziecka, w tym medyczna, diagnozy specjalistów, opinie z przedszkola, żłobka.

 

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hahahaha

2 0

A dopiero co pisałem że wkrótce minie tydzień bez wychwalania i zdjęcia starosty na FP. Ale jednak się obudzili. 17:07, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone