Zamknij
REKLAMA

Pilski "Mechanik" będzie kształcił cyberinformatyków

11:51, 04.07.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Pilski "Mechanik" będzie kształcił cyberinformatyków

Zespół Szkół Technicznych w Pile znalazł się w elitarnym gronie 16 szkół w kraju, które kształcić będą uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.

Jest to możliwe dzięki temu, że szkoła - decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka - została zakwalifikowana do programu "CYBER.MIL z klasą". 3 lipca br. dyrektor placówki Daria Szostak odebrała z rąk ministra certyfikat potwierdzający zakwalifikowanie do tego programu.

Program został zainicjowany z okazji pierwszego roku funkcjonowania Narodowego Centrum Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni oraz nadania sztandaru tej jednostce. Ministerstwo Obrony Narodowej wyłoniło 16 szkół średnich (po jednej w każdym województwie) ubiegających się o zakwalifikowanie do udziału w tym programie. Dzięki temu w placówkach tych zostanie utworzona klasa o profilu "Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne".

- Dziękuję paniom dyrektor Darii Szostak oraz Łucji Zielińskiej za ogromne zaangażowanie w ten projekt. Zakwalifikowanie naszej szkoły, jako jedynej z województwa, to ogromne wyróżnienie dla całej społeczności oświatowej, nie tylko z terenu powiatu pilskiego, ale całej północnej Wielkopolski - ocenia starosta piski Eligiusz Komarowski.

Inicjatywę poparli radni klubów Porozumienie Samorządowe oraz PIS w Radzie Powiatu w Pile. Przeciwni byli radni Platformy Obywatelskiej: Maria Augustyn, Stanisław Dąbek, Daria Karwacka, Stefan Rymer, Wojciech Szutkowski i Rafał Zdzierela. Wstrzymali się od głosu: Paweł Jarczak, Ewelina Ślugajska, Grzegorz Wądołowski i Stefan Piechocki (PSL).

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

rhrh

2 0

Precz z kaczyzmem! ! ! 09:27, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA