Zamknij
REKLAMA

Wmurowano kamień węgielny pod nową siedzibę KPP

20:07, 12.08.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Dzisiaj odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i podpisania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji przy ul. Bydgoskiej 115 w Pile. Uczestniczyli w niej m. in. pilscy parlamentarzyści Grzegorz Piechowiak i Marcin Porzucek, komendant wojewódzki policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka oraz starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Nowoczesny obiekt, na który pilscy funkcjonariusze czekają od wielu lat, ma powstać do 30 września  2021 roku. Budowa finansowana jest ze środków budżetu Państwa w ramach realizacji programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017-2020. Wartość inwestycji to 69 mln zł.

Nowa siedziba komendy powstaje na działce stanowiącej własność Skarbu Państwa, którą Powiat Pilski przekazał w trwały zarząd Policji. Z kolei w 2018 roku na mocy porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu Powiat przekazał 66.500 zł na dofinansowanie projektu budowy nowej siedziby KPP w Pile.

- Dołożyliśmy więc skromną cegiełkę do tej inwestycji, a tym samym każdy mieszkaniec powiatu, który ma swój udział w tworzeniu budżetu. Dzisiejsza uroczystość pokazała, że jest to dobry czas dla pilskich służb mundurowych, nie tylko dla funkcjonariuszy komendy, ale również Szkoły Policji w Pile, gdzie w ubiegłym roku oddano do użytku nowoczesny 5-kondygnacyjny internat za około 30 mln zł. Nie zapominajmy również o strażakach, którzy z policjantami na co dzień współpracują, i siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Pile przy ul. Moniuszki, która również jest rozbudowywana. Dzisiaj realizowane jest to, czego nie można było zrealizować przez wiele lat. Wielu polityków mówiło, obiecywało, natomiast nie było tych najważniejszych działań - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Starosta wyraził również wielkie słowa uznania dla ambasadorów tych inwestycji, pilskich parlamentarzystów na czele z Grzegorzem Piechowiakiem, przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Policji.

Nowa siedziba komendy będzie składać się z 3-kondygnacyjnego budynku administracyjno-biurowego o powierzchni ponad 6 tys. m kw. oraz dwóch mniejszych: magazynowego oraz  budynku dla przewodników psów służbowych i ich podopiecznych. Do dyspozycji funkcjonariuszy będzie zaplecze sportowe, pomieszczenie warsztatowe, magazyny związane z obsługą pojazdów oraz magazyn dowodów rzeczowych. Dodatkowo zaplanowano budowę wiaty dla samochodów służbowych, parkingi dla pracowników i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz interesantów.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

CiekawskiCiekawski

1 1

Skąd są te pieniążki w dobie kryzysu? 21:46, 12.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hrabiahrabia

0 0

i tutaj też maseczki i schowane za nimi twarze... 14:47, 13.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

odbyt robertaodbyt roberta

1 0

Czy to prawda, że lemanowicz już nie oddycha? 20:04, 13.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 krzych krzych

2 1

A gdzie kaski na zakutych łbach? Przecież to teren budowy! A czy to nie jest tak, że ten kamyk wmurowuje się na rozpoczęcie budowy, a nie prawie na jej zakończenie? 20:00, 19.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiaodmo, hłe hle hłewiaodmo, hłe hle hłe

1 0

Od stycznia do września 1982 r. dała schronienie ukrywającemu się działaczowi opozycyjnemu Jackowi Ciechanowskiemu. 17:29, 21.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

styropianstyropian

1 0

dawała, dawała :) 20:22, 21.08.2020


REKLAMA
REKLAMA