Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca nauczycieli szkół średnich do udziału w projekcie "Lekcje z ZUS". W ramach projektu, przeprowadzane są cztery lekcje, podczas których uczniowie dowiadują się o ubezpieczeniach społecznych. Zwieńczeniem projektu jest możliwość udziału w Olimpiadzie. Finaliści mogą wygrać m.in. indeks wyższej uczelni.
W czasie lekcji uczniowie dowiadują się, jakie świadczenia przysługują osobom ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak otworzyć firmę, opłacać składki i kontaktować się z ZUS-em elektronicznie. Ta wiedza pozwoli młodym ludziom świadomie wkroczyć na rynek pracy.
- Nauczycielom natomiast oferujemy bezpłatne szkolenia oraz materiały dydaktyczne w postaci zeszytów dla uczniów i nauczycieli. Zeszyty dla nauczycieli zawierają scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne w postaci prezentacji i filmików. Materiały można też pobrać ze strony zus.pl/edukacja - informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.
Zwieńczeniem "Lekcji z ZUS" jest Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 20 listopada. Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy (na poziomie szkoły) odbędzie się 7 grudnia br. i będzie polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Troje uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 19 marca 2021 r. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza reprezentacja, która będzie reprezentowała region w ostatnim, krajowym etapie w Centrali ZUS, 16 kwietnia 2021 r. Zakład bierze pod uwagę możliwość przeprowadzenia danego etapu zdalnie, przy wykorzystaniu wybranej platformy internetowej.
Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" to możliwość dla uczniów sprawdzenia wiedzy i zdobycia indeksów oraz ciekawych nagród rzeczowych. Dodatkowo, od tego roku, olimpiada znajduje się w wykazie olimpiad tematycznych MEN.
- Niesie to wymierne korzyści zarówno uczniom jak i samym szkołom. Uczniowie, którzy kształcą się w zawodach - technik ekonomista i technik rachunkowości i zostaną laureatami Olimpiady, będą zwolnieni w roku szkolnym 2021/2022 r. z części pisemnej egzaminu zawodowego, która będzie dotyczyć kwalifikacji EKA.05 – "Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych" - dodaje Nowicka.
Zgłoszenia do "Lekcji z ZUS" i Olimpiady można przekazywać koordynatorom ds. edukacji, których adresy i telefony można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja. Tam też można dowiedzieć się więcej na temat projektów edukacyjnych ZUS.
Po kontroli GOK w Białośliwiu. "Chaos organizacyjny!"
Przed dwoma laty był przeprowadzony remont GOK,A teraz wszystko rozwalane i od nowa kapitalny remont.Kto płacił za ten poprzedni ? .
Ona
08:38, 2025-05-29
Po kontroli GOK w Białośliwiu. "Chaos organizacyjny!"
Wyborcy konfy. Co wy na to, że memcen poszedł z trzaskiem na browarka? Zabolało co? I dobrze. Miało zaboleć. Buahahaha.
xd
08:05, 2025-05-29
Po kontroli GOK w Białośliwiu. "Chaos organizacyjny!"
Mi się Wydaje że nasz obecny wojt ma problemy z materiałem genetycznym. Natalia co by Ci nie zarzucili to co działo się w tej gminie to może kiedyś wróci. Pamietajcie obecną rada realizuje na tym etapie tematy poprzedniej. Niech ktoś coś bo się go słuchać nie da .
Bialo
23:12, 2025-05-28
Po kontroli GOK w Białośliwiu. "Chaos organizacyjny!"
Teraz czas na podobną kontrolę w szkole podstawowej ze szczególnym uwzględnieniem prawdziwie anonimowej ankiety wśród wszystkich pracowników. Tam to dopiero kwiatki wyjdą.
SP
22:53, 2025-05-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz