Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca nauczycieli szkół średnich do udziału w projekcie "Lekcje z ZUS". W ramach projektu, przeprowadzane są cztery lekcje, podczas których uczniowie dowiadują się o ubezpieczeniach społecznych. Zwieńczeniem projektu jest możliwość udziału w Olimpiadzie. Finaliści mogą wygrać m.in. indeks wyższej uczelni.
W czasie lekcji uczniowie dowiadują się, jakie świadczenia przysługują osobom ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak otworzyć firmę, opłacać składki i kontaktować się z ZUS-em elektronicznie. Ta wiedza pozwoli młodym ludziom świadomie wkroczyć na rynek pracy.
- Nauczycielom natomiast oferujemy bezpłatne szkolenia oraz materiały dydaktyczne w postaci zeszytów dla uczniów i nauczycieli. Zeszyty dla nauczycieli zawierają scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne w postaci prezentacji i filmików. Materiały można też pobrać ze strony zus.pl/edukacja - informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.
Zwieńczeniem "Lekcji z ZUS" jest Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 20 listopada. Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy (na poziomie szkoły) odbędzie się 7 grudnia br. i będzie polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Troje uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 19 marca 2021 r. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza reprezentacja, która będzie reprezentowała region w ostatnim, krajowym etapie w Centrali ZUS, 16 kwietnia 2021 r. Zakład bierze pod uwagę możliwość przeprowadzenia danego etapu zdalnie, przy wykorzystaniu wybranej platformy internetowej.
Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" to możliwość dla uczniów sprawdzenia wiedzy i zdobycia indeksów oraz ciekawych nagród rzeczowych. Dodatkowo, od tego roku, olimpiada znajduje się w wykazie olimpiad tematycznych MEN.
- Niesie to wymierne korzyści zarówno uczniom jak i samym szkołom. Uczniowie, którzy kształcą się w zawodach - technik ekonomista i technik rachunkowości i zostaną laureatami Olimpiady, będą zwolnieni w roku szkolnym 2021/2022 r. z części pisemnej egzaminu zawodowego, która będzie dotyczyć kwalifikacji EKA.05 – "Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych" - dodaje Nowicka.
Zgłoszenia do "Lekcji z ZUS" i Olimpiady można przekazywać koordynatorom ds. edukacji, których adresy i telefony można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja. Tam też można dowiedzieć się więcej na temat projektów edukacyjnych ZUS.
Toruń: zmarła 24-latka zaatakowana w parku Glazja przez
w "humanitarny" sposób powinien zostać wykastrowany i paradnie w pełnej okazałości,( a raczej jego braku), powinien zostać wypuszczony do swoich, ku poskromieniu zapędów u pozostałych 'krewmiaków'. Tylko do tego się to coś może jeszcze nadawać.
wenezuqpa
23:51, 2025-07-01
Pilski hejter wskazuje swojego wroga nr 1
Dopóki na tym portalu kierowanym przez naczelnego i wydawcę dzieła faktypilskie.pl, Mariusza Józefa Szalbierza urodzonego 12 października 1962 roku w Wyrzysku (pesel: 62101208811), syna ojca nie w pełni dookreślonego, będą tkwiły uparcie artykuły, felietony, wypracowania, wypociny zajmujące się szarym żuczkiem Rzeczypospolitej, Liga Obrony Cnoty będzie aktywnie zwalczać Mariusza Józefa Szalbierza, wroga Janusza Lemanowicza i jego rodziny w kraju i za granicą od Wellington, Vancouver, Heleny, do Nowego Jorku i Florydy.
Liga Obrony Cnoty
21:29, 2025-07-01
"Patriotyzm" - ostatnie schronienie łajdaków?
Komuna nie ma ojczyzny, jest internacjonalistycznym bytem powołanym przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa w "Manifeście Komunistycznym". Dlatego nie ma zdziwienia, że Antoni Styrczula, były już rzecznik komunisty Kwaśniewskiego, też jest mentalnym komunistą. Wszystko, co jest poza komuną, poczucie przynależności do narodu, są nie do zniesienia dla komuny. Stąd inwektywy, pomówienia, zniewagi wobec osób o nastawieniu patriotycznym.
jl
19:14, 2025-07-01
Wakacyjne paragony "grozy"
Najważniejsze jest nażreć się, żeby potem się wykasztanić i wypuścić gazy trawienne dla ubogacenia atmosfery austriackiej w dwutlenek węgla, metan i inne piardy gnuśne.
turystyka
16:41, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz