Zamknij

Czym pokryć dach płaski?

14:48, 09.12.2020 Aktualizacja: 14:59, 09.12.2020
Skomentuj

Wybór pokrycia dachu płaskiego ma ogromne znaczenie nie tylko z powodu estetyki. Ogromne znaczenie mają także dodatkowe parametry, które wpływają na funkcjonalność. Czym pokryć dach płaski, aby jak najdłużej zachował swoje właściwości?

Dobre pokrycie dachu powinno spełniać kilka podstawowych wymagań. Winno być trwałe, odporne na promieniowanie UV i opady atmosferyczne i szczelne.

Jak wybrać to, które harmonijnie połączy wszystkie cechy?


Pokrycie dachu płaskiego - najpopularniejsze materiały

Do najpopularniejszych materiałów służących pokrywaniu dachów płaskich należą:

  • papy asfaltowe,
  • blachodachówki,
  • gonty bitumiczne,
  • membrany EPDM.


Papy asfaltowe

Papy asfaltowe to materiał, który szczyt popularności ma już zdecydowanie za sobą. Dziś wybierany jedynie ze względu na stosunkowo atrakcyjną cenę. Pokrycie z papy zdecydowanie częściej niż inne wymaga remontów i napraw, a jego trwałość nie jest imponująca. Oszczędności wynikające z niższej ceny będą więc jedynie pozorne.


Blachodachowki

Blachodachowki to dobre rozwiązanie w przypadku dachów, których wartość nachylenia nie jest mniejsza niż 9-10 stopni. W przypadku całkowicie płaskich powierzchni konieczne jest zastosowanie dodatkowej warstwy poszycia, która usztywni całą konstrukcję, zapewni właściwą cyrkulację powietrza i optymalną szczelność. Warstwą tą mogą być np. deski lub płyty wiórowe.


Gonty bitumiczne

Gonty bitumiczne są rodzajem termozgrzewalnej papy, urozmaiconej walorami wizualnymi. Dzięki dużej elastyczności świetnie sprawdzają się w trudno dostępnych zakamarkach dachów takich jak lukarny czy wole oczy. Choć są ciekawą alternatywą dla tradycyjnej papy asfaltowej i bladodachówki, nie są wolne od wad. Niestety, użycie takiego materiału będzie zasadne jedynie w przypadku dachów, których kąt nachylenia wynosi nie mniej niż 12 stopni.


Membrany EPDM

Membrana EPDM to materiał tworzony na bazie syntetycznego kauczuku. Dzięki użyciu takiego materiału jest niezwykle elastyczny, a do pokrycia całego dachu często wystarczy jedynie jedna rolka (co przekłada się na znakomitą szczelność powierzchni). Membrany EPDM świetnie sprawdzają się nie tylko w budynkach mieszkalnych, a także w obiektach przemysłowych, magazynach czy halach produkcyjnych. Ewentualne purchle czy wybrzuszenia można z powodzeniem usunąć przy pomocy specjalnej taśmy, co przekłada się na zmniejszenie kosztu napraw. Co ważne, taki materiał zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnie niskich temperaturach (minus 45 stopni Celsjusza), w warunkach intensywnych opadów atmosferycznych i nasłonecznienia.

Źródło: https://www.dohmann.pl/remont-dachu-plaskiego/

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

prostotaprostota

0 0

Aby pokryć płaski dach można wynająć Makłowicza. On postuluje aby *%#)!& PiS, to pewnie da rady pokryć dachówkę.

13:55, 17.12.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

precyzerprecyzer

0 0

*%#)!& PiS
ma być:
j
e
b
a
ć
PiS.

13:56, 17.12.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%