Zamknij
REKLAMA

Wroniecka dycha naokoło spacerniaka

23:07, 06.04.2021 | kpt. Daniel Bołądź, mjr Danuta Zielińska
Skomentuj fot. szer. Jolanta Żółkiewska
REKLAMA

Dziś Światowy Dzień Sportu - święto obchodzone corocznie w rocznicę rozpoczęcia 6 kwietnia 1896 roku w Atenach pierwszych w epoce nowożytnej letnich igrzysk olimpijskich.

Wśród różnorodnych środków oddziaływań resocjalizacyjnych stosowanych w nowoczesnym systemie penitencjarnym, ważne miejsce zajmuje aktywność sportowa osób pozbawionych wolności. Sport stanowi niezastąpione narzędzie wychowawcze i jest ważnym elementem w procesie resocjalizacji obok terapii, pracy, nauki. Dla osób pozbawionych wolności jest metodą do pracy nad własnymi słabościami oraz  uczy zachowania zgodnego z zasadami fair play. W  Zakładzie Karnym we Wronkach osadzeni mają do dyspozycji szeroką bazę sportową: salę gimnastyczną, salę rekreacyjną wyposażoną w profesjonalny sprzęt fitness, siłownie, boiska do piłki siatkowej, place do gry w piłkę koszykową czy też  boisko do piłki nożnej.

Od kilku lat Zakład Karny we Wronkach aktywnie współpracuje z Wronieckim Klubem Biegacza, włączając się w organizację wielu wydarzeń sportowych, których celem jest promowanie aktywnego stylu życia oraz resocjalizacja osadzonych poprzez sport. Wronieccy osadzeni biorą udział w imprezach biegowych, ale też angażują się w przygotowanie i obsługę tras.

Trwający od roku stan epidemii znacznie ogranicza sportowe aktywności. W minionym roku skazani brali udział tylko w jednym dużym wydarzeniu sportowym - biegu "Wroniecka Dycha", przebiegając ponad 70 okrążeń placu spacerowego i w ten sposób stając się wirtualnymi uczestnikami prawdziwego biegu. Kiedy jest to możliwe i pozwalają na to obowiązujące obostrzenia sanitarne, skazani trenują pod okiem wychowawcy do spraw sportu kpt. Daniela Bołądzia, biorąc udział w zajęciach sportowych odbywających się w małych grupach i indywidualnie.

(kpt. Daniel Bołądź, mjr Danuta Zielińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%