Zamknij
REKLAMA

Najważniejsze etapy budowy domu

12.00, 31.08.2020 artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Dziś wiele osób decyduje się na to, aby wybudować swój własny dom. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego. Każdy człowiek ma potrzebę posiadania własnych czterech ścian. Jednak przed przystąpieniem do takiej budowy warto mieć świadomość tego, jak dokładnie powinna się ona potoczyć.


Formalności i pozwolenia

Jakich formalności należy dopełnić przed rozpoczęciem budowy własnego domu? Przede wszystkim należy uzyskać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli jednak w naszym wypadku taki plan nie został uchwalony, wówczas to wymaganie nas nie dotyczy.

W urzędzie należy także złożyć wniosek o decyzję o warunkach zabudowy, określającą między jaką wysokość będzie miał budynek, jak będą odprowadzane ścieki itp. Kolejnym krokiem jest pozyskanie decyzji warunków dostawy mediów, aby móc podłączyć się pod sieć prądu, gazu, kanalizacji oraz wody. Geodeta musi sporządzić również dla nas mapę do celów projektowych. Na stronie https://budujemytutaj.pl można dowiedzieć się więcej o cenach usług geodezyjnych. Konieczne może okazać się również pozyskanie zezwolenia na wjazd na działkę, czy też opinia geotechniczna. Przydać się może również pozwolenie na odrolnienie działki, jeśli wcześniej była ona użytkowana w taki właśnie sposób.

Następnym etapem po dopełnieniu tych wszystkich formalności, istotny jest dla nas wybór projektu domu, wystąpienie o pozwolenie na budowę i zgłoszenie rozpoczęcia budowy. Formalności tych jest sporo, dlatego warto z pewnym wyprzedzeniem się im przyjrzeć, aby skompletować wszystkie dokumenty na czas.


O czym pamiętać w trakcie budowy? Stan otwarty i zamknięty

Zima jest porą roku, w trakcie której prowadzenie różnych robót budowlanych jest przerywane. Zazwyczaj ma to miejsce po osiągnięciu stanu surowego otwartego, bądź też stanu surowego zamkniętego. Taką budowlę należy jednak zabezpieczyć, aby niskie temperatury nie miały na nią negatywnego wpływu.

Stan surowy otwarty powinno się zabezpieczyć zabijając otwory okienne i drzwiowe niezbyt szczelnie deskami. Jeśli nie ma dachu, można zastosować pełne deskowanie pokryte papą. Jeśli natomiast jest już na dachu więźba, wówczas wszystko wystarczy pokryć folią paroprzepuszczalną.Stan surowy zamknięty, czyli gdy mamy do czynienia już ze wstawionymi drzwiami, oknami i zrobionym dachem, umożliwia nam prowadzenie prac wykończeniowych. Należy jednak pamiętać, że wówczas we wnętrzu wilgotność nie powinna przekraczać 70%, a temperatura powinna wynosić około 14-15 stopni Celsjusza. Wówczas zaprawy i wiele innych różnych materiałów, może się odpowiednio "wiązać".


Jak urządzić funkcjonalne wnętrza?

Jeśli chcemy, aby wnętrze naszego domu było funkcjonalne, to musimy przede wszystkim dokładnie przyjrzeć się samemu projektowi. To on dokładnie informuje nas o tym, czego możemy ostatecznie oczekiwać. Tutaj dowiesz się, jak urządzić funkcjonalne biuro i nie tylko.

Funkcjonalne wnętrze powinno przede wszystkim pozwalać nam na korzystanie z dużej przestrzeni. Warto zatem ograniczyć się jeśli chodzi o kupowanie zbyt dużej ilości mebli oraz różnego rodzaju bibelotów. We wnętrzach dobrze jest korzystać również z trwałych i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Mowa tutaj między innymi o panelach, płytkach, tynkach. Dużą rolę odgrywa również nasze samopoczucie w danym pomieszczeniu, dlatego warto zadbać o dobrane kolory i funkcjonalne rozmieszczenie mebli. O tym, jaką farbę do wnętrza wybrać przeczytasz tutaj.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%