Zamknij
REKLAMA

Praca w Piasecznie - jak wygląda rynek pracy?

21:56, 31.05.2021 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Piaseczno to miasto powiatowe, które leży w województwie mazowieckim. Od stolicy kraju - Warszawy - dzieli je zaledwie 17 kilometrów. Miasto wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej i w 2010 roku zostało uznane przez magazyn Forbes za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast dla biznesu. Powstaje tutaj nieustannie coraz więcej miejsc pracy, a sytuacja na rynku pracy jest na pewno niesamowicie atrakcyjna. Zobaczcie, jak wygląda rynek pracy w Piasecznie i gdzie szukać zatrudnienia w mieście.


Piaseczno ma do zaoferowania całkiem sporo. Przede wszystkim - stopa bezrobocia nieustannie się zmniejsza. Od lat notuje się tutaj relatywnie niskie bezrobocie, plasujące się mniej więcej na poziomie 3-4%. To naprawdę bardzo mało. Na pewno wpływ na to mają nowe miejsca pracy, które nieustannie powstają w mieście, w związku z tym, że to ciekawe miejsce na lokalizację siedziby firmy. Jak wygląda dokładniej sytuacja na rynku pracy w Piasecznie? 


Piaseczno - rynek pracy 

Co prawda nadal mamy tutaj niskie bezrobocie, a rynek nadal jest rynkiem pracownika. Ale ze względu na pandemię coraz więcej osób zgłasza się do Powiatowego Urzędu Pracy. Jak widać - pandemia nie oszczędza nikogo. Nadal jednak stopa bezrobocia w powiecie piaseczyńskim jest niższa niż średnia stopa bezrobocia w województwie mazowieckim. To spory sukces. 

Firmy mają problem z obsadzaniem wolnych miejsc pracy, a poszukuje się całkiem sporo różnorakich pracowników. Wystarczy, że w wyszukiwarce Google wpiszecie "praca Piaseczno", a zobaczycie, że ofert pracy jest całe mnóstwo. Najczęściej poszukiwani są pracownicy fizyczni, pracownicy budowlani, dekarze, blacharze, spawacze czy elektrycy. Brakuje również kierowców, szczególnie takich, którzy mieliby uprawnienia do kierowania autobusów i ciężarówek powyżej 3,5 tony. Również branża gastronomiczna zaczyna poszukiwać pracowników - zarówno na kuchnię, jak i do obsługi klienta. Nieustannie brakuje lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, opiekunów osób starszych czy rehabilitantów. Również fryzjerzy i kosmetyczki znajdą tutaj coś dla siebie. 

Jak widać - rozstrzał jest całkiem spory, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również wspomnieć o tym, że to, czego nie znajdzie się w powiecie piaseczyńskim, w samym Piasecznie, można szukać w Warszawie. W końcu oddalony jest on od stolicy o około 17 kilometrów, co daje nam około 30 minut jazdy do centrum. Zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. 

Pamiętajcie - jeśli coś was interesuje, zawsze możecie się specjalnie przekwalifikować, w czym pomagają różnego rodzaju szkolenia, fundusze szkoleniowe czy kursy. Nie ma tego złego! 


Gdzie szukać pracy? 

Już podpowiedzieliśmy wam jeden pomysł - wystarczy wpisać szukaną frazę w wyszukiwarkę Google. Ale możecie również próbować swoich sił za pośrednictwem grup na Facebooku, pytając znajomych czy korzystając np. z lokalnych gazet - internetowych i papierowych. Zawsze ktoś, kto chce podjąć jakąś pracę, znajdzie coś dla siebie. Trzymamy za was mocno kciuki! Na pewno trafi się wam jakaś wymarzona, wyczekana ciepła posadka w idealnej firmie. 

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%