Zamknij
REKLAMA

TOP30 ekoprzedmiotów, które można wziąć w leasing

15:44, 31.08.2021 | EFL
Skomentuj
REKLAMA

Niemal wszyscy polscy przedsiębiorcy z sektora MŚP (93%) są świadomi wpływu, jaki wywierają na środowisko, jednak tylko niespełna co drugi (46%) w praktyce dba o klimat - wynika z raportu EFL "Zielona energia w MŚP. Pod lupą". Eksperci EFL alarmują, że działania proekologiczne to nie jest chwilowa moda, lecz wyraz wspólnej odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy. Każda decyzja w firmie może mieć znaczenie, także ta związana z inwestycją i jej finansowaniem. Z okazji 30-lecia EFL przygotował listę 30 pojazdów, urządzeń sprzętów ekologicznych, które można wyleasingować.

- Z naszego raportu ekologicznego wynika, że 79% firm ocenia stan środowiska w Polsce jako średni, a 16% jako zły. W opinii tylko kilku procent klimat w naszym kraju ma się dobrze. To alarmujące dane i świadczące o tym, że przedsiębiorcy mają świadomość tego, co się dzieje z naszą planetą. W teorii. W praktyce dzieje się już znacznie mniej, choć firmy mogą mieć ogromny wpływ na nasze otoczenie. Warto podkreślić, że ekologiczne podejście do tworzenia i prowadzenia firmy to nie tylko dogodność dla środowiska, ale również korzyść finansowa - oszczędności pieniędzy, oraz wizerunkowa - z każdym rokiem takie firmy są lepiej postrzegane przez klientów. Co ważne, wiele pojazdów, sprzętów, maszyn i produktów ekologicznych można wziąć w leasing - mówi Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Z okazji 30-lecia Grupy EFL, leasingodawca przygotował listę 30 ekoprzedmiotów, których wcale nie trzeba finansować gotówką. Można je wziąć w leasing.

#1-#5: jazda z prądem
Listę TOP30 otwierają najpopularniejsze dziś ekoprzedmioty - "cztery lub dwa kółka", bez których większość przedsiębiorców nie wyobraża sobie dziś prowadzenia biznesu. Numer jeden to samochód elektryczny. Jak wynika z danych ACEA, w I połowie br. w Polsce zarejestrowano prawie 7 tysięcy takich aut. Choć to tylko 3% całkowitej sprzedaży nowych osobówek w naszym kraju, to dynamika robi wrażenie - taki rezultat to o 178% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Drugie miejsce na podium zajmuje autobus elektryczny, trzecie samochód hybrydowy, czwarte ciężarówka, a pierwszą piątkę zamyka rower tradycyjny lub elektryczny.

#6-#10: ekobiuro
Drugą piątkę ekoprzedmiotów otwiera energooszczędny sprzęt kuchenny - wyposażenie każdego nowoczesnego biura. Dystrybutor wody, meble z recyklingu, inteligentne oświetlenie czy wodooszczędna maszyna czyszcząca to kolejne sprzęty, o których powinien pomyśleć przedsiębiorca, jeśli chce tworzyć biuro przyjazne naturze.  

#11-#14: firma z energią
8% firm MŚP, które planują wejść? w OZE, chcą zainwestować w panele fotowoltaiczne - wynika z raportu EFL "Zielona energia w MŚP. Pod lupą". Stąd paneli słonecznych nie mogło zabraknąć na tej liście - zajmują jedenastą pozycję. Zaraz za nimi znajdują się wentylacja mechaniczna, ekologiczna pompa ciepła i ekologiczny kocioł kondensacyjny.

#15-#19: budujemy ekofirmę
Prowadząc firmę budowlaną ciężko sobie wyobrazić sobie ją bez podstawowego sprzętu jak na przykład koparki. Ta zajmuje miejsce w połowie stawki. Zaraz za nią, na 16. pozycji, znajduje się elektryczny wózek widłowy - niezbędny w każdej firmie produkcyjnej czy logistycznej. Następnie wyleasingować można ubijak elektryczny i kosiarkę elektryczną, przydatne firmom ogrodniczym, oraz elektryczne wozidła.

#20-#24: dalej jedziemy z prądem
Motocykl lub skuter elektryczny, które zajmują 20. pozycję, mogą stanowić podstawowy środek transportu zarówno szefa firmy, handlowca czy innych pracowników, którzy działają mobilnie. To zdecydowanie ekologiczny wybór, a w dodatku wygodny i szybki. Inne elektryczne cztery kółka, które można wyleasingować to traktor, hulajnoga, van i auto dostawcze. Te ostatnie są produkowane m.in. w polskich zakładach motoryzacyjnych, np. Volksawgen e-Cratfer we Wrześni.

#25-#30: IT też może być eko
Ostatnią szóstkę stanowią ekoprzedmioty, bez których większość firm nie wyobraża sobie codziennej pracy. Tablet zamiast papieru, tablica interaktywna zamiast tradycyjnej, energooszczędny laptop zamiast wielkiego komputera z jednostką, ekranem i klawiaturą, rozwiązania chmurowe zamiast zewnętrznych dysków twardych, serwer zamiast tony dokumentów, rzutnik zamiast flipchartów. To tylko wybrane elementy z obszaru IT, które można wyleasingować.

(EFL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%