Pojechało sześciu. Każdy wrócił z medalem

09:08, 19.03.2018 fp

227 zawodników z 66 klubów z całej Polski wystartowało w mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w kick boxingu w formule K1 w Warszawie. Była wśród nich 6-osobowa delegacja z pilskich Sportów Walki.

Podopieczni Przemysława Drajera i Przemysława Leńca po raz kolejny potwierdzili, że K1 czyli najtwardsza odmiana kick boxingu, jest tą formułą, w której się specjalizują. Cała szóstka wróciła do Piły z medalami.

Złote medale i tytuły mistrzów Polski juniorów w swoich kategoriach wagowych wywalczyli Dawid Siek (dodatkowo uznany najlepszym juniorem młodszym mistrzostw), Piotr Woźniak (po efektownej wygranej w finale przez nokaut już w 1 rundzie) oraz Jakub Kobus.

Tytuły wicemistrzów Polski i srebrne medale trafiły do Jakuba Szymanowskiego (po dwóch wygranych walkach nieznacznie uległ dopiero w finale mocnemu rywalowi z Tarnobrzega), Macieja Kuczyńskiego i debiutującego w gronie juniorów Kacpra Tecława.

Warto dodać, że złote medale Woźniaka i Kobusa oznaczają, że obronili oni tytuły zdobyte rok temu w tych samych kategoriach wiekowych i wagowych. Natomiast dla Dawida Sieka jest to drugi tytuł mistrzowski w ciągu tygodnia - zaledwie tydzień temu w Kartuzach został on bowiem mistrzem kraju juniorów w formule kick light!

Klub Sporty Walki Piła dziękuje za wsparcie w wyjeździe Miastu Piła, Starostwu Powiatowemu w Pile oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego.