Siatkarki na piątym miejscu w tabeli Ligi Kobiet

08:49, 22.04.2018 Dariusz Trojanowski
Skomentuj fot. Dariusz Trojanowski fot. Dariusz Trojanowski

Wczoraj w hali przy Mickiewicza rozegrano trzeci, decydujący o piątym miejscu w tabeli Ligi Kobiet mecz.

Było to dziwne spotkanie, ale bardzo szczęśliwe dla Enea PTPS Piła, gdzie nasze zawodniczki postawiły kropkę nad "i" i pokonały Trefla Proximę Kraków. Po gładko przegranym pierwszym meczu w Pile (15.04), nadzieje na wygranie tej potyczki były małe. Jednak w Krakowie, ku uciesze pilskich kibiców, górą były pilanki.

Wczoraj bojowo nastawione krakowianki ostro wzięły się do gry i wygrały pewnie pierwszego seta do 16. Podrażnione tym stanem rzeczy zawodniczki Enea PTPS Piła zaczęły koncertowo rozgrywać następne partie meczu, wygrywając trzy kolejne sety, tym samym kończąc ten etap rozgrywek.

Czy piąte miejsce naszej drużyny da im prawo do gry w Pucharze Challenge? Oby tak się stało!

Enea PTPS Piła - Trefl Proxima Kraków 3:1 (16:25, 27:25, 25:15, 25:19); MVP: Dorota Wilk.

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla PTPS, 5. miejsce PTPS Piła, 6. miejsce Trefl Proxima Kraków.