Podwójne zwycięstwo Jakuba Gogulskiego w Toruniu

07:56, 09.01.2020 fp

Wspierany przez "Ford Auto Kamag" Jakub Gogulski zajął pierwsze miejsce w Tenisowym Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 16.

To nie jedyny sukces 14-letniego pilanina w turnieju, który odbył się 7 stycznia w Toruniu. Kuba w parze z Mateuszem Gołębiowskim z Łodzi został także zwycięzcą w grze podwójnej.

Jakub Gogulski - którego na co dzień szkoli Wojciech Jura - znajduje się w czołówce listy Polskiego Związku Tenisowego w kategorii młodzików. Zajmował wiele razy pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w singlu i deblu. Zdobywa medale w ogólnopolskich turniejach tenisowych w grze singlowej i deblu w kat. wiekowej 14 i 16 lat . Z drużyną AZS Poznań zdobył tytuł mistrzów Polski. Rok temu Kuba znalazł się w gronie uzdolnionych uczniów, uhonorowanych doroczną nagrodą Prezydenta Miasta Piły.

Wsparcie dla młodego, utalentowanego tenisisty zaoferowała w zeszłym roku pilska firma Auto Kamag, autoryzowany dealer samochodów marki Ford.

- Jest dla nas wielką satysfakcją, że sukcesom Kuby patronuje logo "Ford Auto Kamag". Wierzę, że takich powodów do radości Kuba dostarczy kibicom tenisa z Piły i regionu jeszcze wielokrotnie i to nie tylko na kortach krajowych, ale i zagranicznych - mówi Henryk Kraczkowski, prezes spółki Auto Kamag.