43 kolejne punkty w dorobku "Gwdy" Piła

15:50, 14.09.2020 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła

Lekkoatleci pilskiej "Gwdy" bardzo udanie rozpoczęli cykl imprez mistrzowskich, które są wliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego w sezonie 2020.

W Radomiu na Mistrzostwach Polski U20 dwoje zawodników wywalczyło łącznie 18 punktów, do tego dodana będzie regulaminowa połowa punktów zdobytych przez wychowanków klubu, aktualnie na czas nauki startujących w barwach innego klubu. Łącznie po dodaniu tych punktów było ich razem 23.

Wysokie piąte miejsce w chodzie na 10.000 m zajęła Hanna Krajewska z wynikiem  61:07,33. Bardzo dobrze też zaprezentował się Jacek Włodarczak, który w skoku w dal zajął szóstą lokatę - 6,50 m i czternastą w trójskoku - 12,60 m. Wychowankowie klubu punktowali  zajmując odpowiednio: Dawid Borowik szóstą lokatę w biegu na 400 m i Szymon Ramusiewicz szesnastą w biegu na 2000 prz.

Dorobek punktowy zawodników "Gwdy" został znacząco powiększony poprzez dobry start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu. W zawodach tych wywalczyli 20 punktów, w tym trzy medale. W ten sposób podczas weekendu zdobyli łącznie 43 punkty.

Najbardziej wartościowy wynik w pilskiej ekipie uzyskała zwyciężczyni biegu na 600 m Zuzanna Doroba - 1:35,48. Zaimponowali też srebrni medaliści Kacper Rospłoch w rzucie dyskiem - 40,45 m i Piotr Rozmiarek w skoku wzwyż - 175 cm.

Dwa wartościowe rekordy życiowe w biegach na 80 m ppł i 200 m ppł ustanowiła Natalia Szarejko z wynikami odpowiednio 13,96 sek. i 32,63 sek., zajmując dziewiąte i piąte miejsca. Ponadto miejsca punktowane zajęli: czwarte miejsce Oliwier Kamiński - 300 m - 38,54, piąte miejsca: Kacper Derlatka w rzucie oszczepem - 36,02 i skoku wzwyż - 170cm, Kacper Sobierajski - skok w dal - 5,38 m, Krzysztof Kuczyński - rzut młotem - 21,42 m, szóste miejsca: Kacper Rospłoch - rzut młotem - 19,41 m, Dawid Hajduk - 300 m - 39,05 sek., siódme miejsce - Krzysztof Kuczyński - pchnięcie kulą - 8,82 m, ósme miejsce - Jan Gański - skok wzwyż - 150 cm, dziewiąte miejsca: Kalina Wierzbowska- 1000m - 3:28,66 i Dawid Hajduk - skok w dal - 5,15 m.