Haaland widział Lewandowskiego: Bawarczycy przegrywali,

16:32, 13.11.2020 materiał partnera Aktualizacja: 13:45, 16.11.2020

Największe derby niemieckiej piłki nożnej, 103. "Der Klassiker", powędrowały do mistrza - Bayernu! Starcie najskuteczniejszego ataku, Bayernu (24 bramki) z najsilniejszą obroną, Borussia Dortmund (dwa stracone gole) było, zgodnie z oczekiwaniami, interesujące ze świetnym tempem, dużej ilości szans i jeszcze lepszymi bramkami. Aż pięć!

Mecz wygrał, oczywiście, lepszy atak prowadzony przez fantastycznego Roberta Lewandowskiego! Polak strzelił dotychczas łącznie 25 bramek dla obu drużyn z “Der Klassiker” i aż 18 dla Bawarczyków w 13 wspólnych meczach Borussii i Bayernu.

Rekordzista w liczbie tytułów w Niemczech nadal nękał jedynego w swoim rodzaju rywala, którego pokonał w ciekawym meczu na Westfalen stadionie (oficjalnie Signal Iduna Park) - 3:2 (Reus 45', Haaland 83'; Alaba 45'+4, Lewandowski 48', Sané 80'). Lata mijają, ale w Bundeslidze nic się nie zmienia. Niezależnie od tego, czy grają w Dortmundzie, czy w Monachium, wynik "Der Klassiker" jest prawie zawsze taki sam - Bayern wygrywa, co zostało przewidziane przez PZBuk bukmacher.

Przebieg meczu

Nie było to tak łatwe, jak w niektórych poprzednich meczach, Borussia okazała się równym przeciwnikiem, ale Bayern znów był niesamowity kiedy to było potrzebne i pokazał, że ma niezachwiany charakter zwycięzcy. Nawet gdy są w problemach - jak w 45. minucie, kiedy Reus dał Borussii prowadzenie na końcu pierwszej części - Guerrero dobrze przebiegł po lewej stronie i posłał ostrą piłkę w pole karne Bawarczyków, skąd Reus umieścił ją w siatce Neuera.

Gracze Bayernu jednak znajdują sposób, aby nie zostawać w tyle zanim się skończy pierwsza połowa meczu. Tym razem zadbał o to David Alaba, który w czwartej minucie dogrywki wyrównał do 1:1 po kombinacji z rzutu wolnego. Warto wspomnieć, że wiodąca bramka Bayernu, strzelona przez Lewandowskiego została unieważniona w 27. minucie z powodu spalonego. Jednak, Polakowi się udało w 48. minucie potrząsnąć siatką byłego zespołu. Lucas Hernandez dośrodkował z lewej strony, a Lewandowski był dobry w skoku, więc na samym początku drugiej połowy goście dokonali przewrotu.

Wydawało się, że Bayern skończy pracę w 80. minucie po golu Sané (pierwszy w derbach) dla 1:3, ale Erling Halland z drugiej strony w 83. strzelił dla 2:3 i wrócił niepewność w derbach. W 86. minucie Marco Reus nie wykorzystał szansy na wyrównywanie wyniku z idealnej pozycji, a pod koniec meczu Bayern strzelił kolejnej bramki przez Lewandowskiego, która została jeszcze raz anulowana z powodu spalonego.

Bawarczycy po szóstym zwycięstwie wrócili na pozycję lidera, a Borussia pozostaje na trzecim miejscu.