Juniorzy "Gwdy" dołożyli 23 punkty do współzawodnictwa

13:54, 05.07.2021 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła Aktualizacja: 13:55, 05.07.2021

Po bardzo udanym starcie Agaty Trzaskalskiej w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 7-boju w Warszawie, na których wywalczyła czwarte miejsce ze świetnym wynikiem 4.684 pkt., dobrą passę podtrzymali jej młodsi koledzy z PLKS "Gwda" Piła, startujący w trzydniowych Mistrzostwach Polski Juniorów (U20) w Lublinie.

Do wcześniej zdobytych przez Agatę 16 punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, juniorzy w Lublinie dodali 23 punkty.

Potwierdził swój talent i aspiracje ubiegłoroczny junior młodszy Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000 m prz. przy padającym deszczu poprawił swój rekord życiowy aż o 12 sekund, uzyskując rezultat 5:57,94. W ramach rozegranych dwóch serii wywalczył wysoką czwartą lokatę. Przy dalszym postępie tego zawodnika należy przypuszczać, że w kolejnym roku jeszcze jako junior zdobędzie upragniony medal i zakwalifikuje się na Mistrzostwa Europy Juniorów. Nazajutrz Mikołaj dla powiększenia dorobku punktowego klubu udanie wystartował na 1500 m, zajmując 10 miejsce z czasem 4:02,30.

Pozostali dwaj zawodnicy PLKS "Gwda" Piła nie odstawali poziomem - Jacek Włodarczak w skoku w dal zajął ósmą pozycję z dobrym wynikiem 6,61 m i siedemnastą pozycję w trójskoku - 12,35 m, natomiast do finału B w biegu na 400 m ppł. zakwalifikował się z rekordem życiowym 58,24 sek. Mikołaj Szarejko, w sumie zajmując w swojej konkurencji punktowane czternaste miejsce.