Zamknij
REKLAMA

Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie strzelało na Hubertusie

09:29, 05.10.2021 | NSS
Skomentuj
REKLAMA

W minioną sobotę na gościnnej strzelnicy Hubertus w Chodzieży odbyły się dziewiąte z dwunastu zaplanowanych na ten rok zawodów strzeleckich Nadnoteckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego w Lubaszu.

Blisko 60 uczestników z kilkunastu klubów północno-zachodniej Polski rywalizowało w 10 konkurencjach. Wykazać się można było zarówno w strzelaniu do tarcz, do rzutków jak i do celów metalowych w pojedynku strzeleckim. Strzelano zatem na 100 metrów w czterech konkurencjach karabinowych, na 25 metrów w trzech konkurencjach pistoletowych, odbył się jeden pojedynek pistoletowy, trap do rzutków oraz wielobój dla dzieci (te do 15. roku życia strzelały bezpłatnie, klub wychodzi bowiem z założenia, że to najlepsza metoda zaszczepienia tej pięknej pasji).

  

Słoneczna, jesienna pogoda sprzyjała rywalizacji. W niektórych konkurencjach o zwycięstwie decydował 1 punkcik, a nierzadko trzeba było robić dogrywki.

Doskonały catering, słodkości ufundowane przez Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Sendal z Lubasza oraz przygotowane przez panie z klubu pozwalały na szybką regenerację podczas spotkań towarzyskich w przerwach między konkurencjami. Zresztą piknikowa atmosfera jest od dawna wizytówką zawodów organizowanych przez Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie.

  

Najlepsi otrzymali medale i dyplomy, a dzieci puchary.

A już 16 października zawody karabinowe - na strzelnicy sportowej w Pestkownicy odbędą się strzelania na 100, 200 i 300 metrów.

(NSS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%