Lekkoatleci "Gwdy" startowali w Warszawie, Białogardzie i Poznaniu

18:13, 25.06.2022 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła Aktualizacja: 18:15, 25.06.2022
Skomentuj Ignacy Adler Ignacy Adler

Tylko podczas jednego weekendu lekkoatleci pilskiej "Gwdy" wystartowali na trzech imprezach.

Bardzo dobra wiadomość nadeszła z Warszawy, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w Wielobojach. Swoją przynależność do ścisłej czołówki krajowej w tej dyscyplinie potwierdziła Agata Trzaskalska , studentka IV roku Fizjoterapii Akademii Nauk Stosowanych w Pile, stypendystka pani Grażyny Sobieraj - właścicielki firmy Grapil.

Agata w trudnych, tropikalnych warunkach zdobyła w siedmioboju 4737 punktów, co dało jej wysokie siódme miejsce w Polsce w kategorii seniorek. Wynikiem tym wypełniła normę na I klasę sportową, ustanowiła też rekord klubu.

By uzyskać tak dobry rezultat w siedmioboju, Agata w większości konkurencji uzyskała wyniki na poziomie rekordów życiowych.

Z kolei na mityngu w Białogardzie dobrze sprawił się najlepszy pilski biegacz Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 1500 metrów uzyskał czas 3:56,34, który jest jego rekordem życiowym.

Po udanych występach lekkoatletów "Gwdy" w Mistrzostwach Wielkopolski U18 i U20, gdzie wywalczyli aż 14 medali, tym razem również w Poznaniu o medale Mistrzostw Wielkopolski walczyli młodzicy U16.

Zawodnicy "Gwdy" wywalczyli siedem medali, bijąc przy tym wiele rekordów życiowych.

Medale zdobyli: złoty - Wiktor Karpowicz, bieg na 1000 m - 3:06,24; srebrne: Hubert Margowski - bieg na 1000 m prz. - 3:01,94; Wiktoria Wójcik - rzut dyskiem - 27,37 m, Kajetan Kasprzak - skok w dal - 5,41 m; brązowe - Paskal Hoffman - bieg na 1000 m prz. - 3:06,45, Adam Sroczyński - rzut młotem - 27,80 m, Konrad Kadecki - bieg na 2000 m - 6:55,46.

Blisko medali, bo na czwartych miejscach uplasowali się: Ignacy Adler - rzut dyskiem - 37,47 m i rzut oszczep - 39,56 m, Jakub Kulpa - bieg na 1000 m - 3:09,19, Mikołaj Kołodziejski - bieg na 600 m - 1:41,47.