Zamknij
REKLAMA

Maks zagrał na maksa! 44 punkty w jednym meczu!

21:37, 12.11.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj w hali sportowej Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile koszykarze z najmłodszej grupy wiekowej Basketu (chłopcy z roczników 2007, 2008, 2009) odnieśli historyczne pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych U-11 M Wojewódzkiej Ligi Skrzatów.

Początek meczu z SKS Korona Zakrzewo należał jednak do gości, którzy wygrali pierwszą odsłonę 20-10. Druga kwarta to zryw pilan. Lepsza i skuteczniejsza gra w ataku podopiecznych trenera Jakuba Rajewicza pozwoliła zbliżyć się do przeciwników na 5 punktów. Trzecią kwartę nieznacznie wygrali przyjezdni 19-15.

Przed ostatnią odsłoną meczu na tablicy widniał wynik 43-52. Decydująca kwarta spotkania należała do niesamowicie uzdolnionego motorycznie i technicznie zawodnika Enea Basket Piła - Maksymiliana Leńca, który w tej części meczu zdobył aż 20 punktów (a w całym meczu 44 oczka - rekord kariery Maksa). Po 5 minutach czwartej kwarty wynik zmienił się diametralnie na korzyść gospodarzy z 43-52 dla Korony na 61-52 dla Basketu. Pilanie do końca meczu kontrolowali grę i wygrali pierwszy historyczny mecz ligowy na własnym parkiecie wynikiem 69-62, dając radość licznie zgromadzonym kibicom - rodzicom.

- Chłopcy znakomicie zaprezentowali się przed własną publicznością. Były dobre momenty gry, ale też i sporo błędów. Trener Rajewicz ma sporo pracy z chłopakami, ale widać że wszystko idzie w dobrą stronę, bo najmłodsi adepci Basketu Piła szybko robią postępy. Dzisiejszy mecz Maksa to majstersztyk. Widać u chłopaka niesamowity potencjał. Czyżby narodził się następca Marka Iwanowicza i Adriana Sobkowiaka? - mówi Tomasz Pochylski, prezes KS Basket Piła.

W barwach Enea Basket Piła wystąpili: Maksymilian Leniec 44 pkt, Oskar Jagła 8, Eryk Szostak 6, Franek Jędrzejczyk 5, Filip Bartosz 4, Maksymilian Górowski 2, Dominik Bartosz, Przemek Kowalski, Wojtek Świstak, Wiktor Skutnik, Jakub Kukliński.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone