Zamknij
REKLAMA

Artyści z Hawajów zaprezentują się w Złotowie

16:25, 21.05.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 26 maja Muzeum Ziemi Złotowskiej proponuje wydarzenie artystyczne w przestrzeni placu Paderewskiego. W godzinach 13-16 odbędzie się tam Targowisko Sztuki. Na złotowskich kramach po raz drugi zaprezentują się artyści goszczący na plenerze w Starej Wiśniewce.

- Tworzymy nieformalną grupę artystów, która korzystając z gościnności, mecenatu Państwa Ewy i Norberta Gindów już od kilkunastu lat spotyka się "na Hawajach". Przybywamy tu z całej Polski, czasem spoza jej granic, by tworzyć, rozmawiać, wymieniać artystyczne doświadczenia. Folwark Hawaje to miejsce niezwykłe. Pod jego przyjaznym niebem powstają nasze obrazy, nowe koncepcje wystaw i działań artystycznych. Artystów i gospodarzy, od lat, łączy miłość do sztuki, tak różnie postrzeganej, definiowanej. Na folwarku odbywa się prawdziwa jej celebracja, to wspaniały czas, który spędzamy wspólnie delektując się miejscem, bliskością natury, kulinariami, filmem, muzyką - tu tworzymy - relacjonuje komisarz pleneru Greta Grabowska.

Plener trwa od 12 do 26 maja. Swoje prace zaprezentują: Ewa Bogucka Pudlis - Elbląg, Katarzyna Hałas - Inowrocław, Janusz Łapczuk - Koszalin, Jan Misiek - Gdańsk, Teresa Muracka - Pruszków, Bogdan Nagórka - Bobolice, Alek Osada - Gdańsk, Damian Pacha - Bolesław, Mariusz Połeć - Cieślin, Katarzyna Skoczyńska - Pruszków, Edward Zoc - Sopot, Greta Grabowska - Koszalin, komisarz pleneru

Zapraszamy mieszkańców miasta i okolicy do wejścia w interakcję z artystami. Będzie można z nimi porozmawiać, popatrzeć w jakiej technice tworzą swoje prace, a nawet coś zakupić. Poza działam sztuki, dostępne będzie stoisko muzealne z pamiątkami lokalnymi. Liczymy, że plac Paderewskiego, centralny punkt miasta, stanie się po raz kolejny Aktywnym Ryneczkiem w Złotowie.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA