Zamknij
REKLAMA

"Lila" na spotkaniu z Cezarym Andrzejem Krajewskim

09:16, 13.02.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

17 lutego w Kawiarni Dworcowej w Pile odbędzie się spotkanie autorsko-filmowe z Cezarym Andrzejem Krajewskim, autorem książki "Lila".

Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17.00, poświęcone będzie książce C. A. Krajewskiego, która jest jednym z elementów wielowątkowego "Projektu Lila".

"Lila" to prawdziwa historia oparta na faktach, będąca dramatem wojennym, przedstawiająca wydarzenia z lat 1925-1945, obrazująca przełomowe momenty w dziejach narodu polskiego. Główną i tytułową bohaterką jest młoda dziewczyna (Lila), zmagająca się z rzeczywistością, w której się znalazła. Uczestniczka tajnych kompletów w zakresie szkoły średniej. W wieku szesnastu lat wstępuje w szeregi Podziemnego Państwa Polskiego - Armii Krajowej. W konspiracji od 1942 roku. Zaprzysiężona jako łączniczka AK, pseudonim „Lilka”.

Cezary Krajewski (urodzony w 1971 w Koszalinie) - autor scenariusza pełnometrażowego projektu oraz serialu fabularnego pod roboczym tytułem „Lila”, to aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Ojciec dwóch synów i córki: Pawła, Kamila i Palomy. Mąż Justyny. Mieszka i pracuje w Pile oraz w Warszawie

Podczas spotkania będzie okazja do nabycia książki.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

czytałemczytałem

0 2

czytałem , poziom literacki bardzo słaby
11:43, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bibliolog bibliolog

2 0

piękna historia, aczkolwiek bardzo smutna i tragiczna. dziś już niestety takich ludzi w naszym społeczeństwie nie spotkamy, gdzie przede wszystkim jest "wyścig szczurów", kto bogatszy itp. polecam przede wszystkim młodemu pokoleniu z historią na bakier. 21:13, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA