Zamknij
REKLAMA

Ostatki w Galerii BWAiUP z Eljazz Quartet

14:05, 05.02.2020 | eKi
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek 24 lutego br. o godzinie 19.00 w Galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile ze specjalnym koncertem wystąpi Eljazz Quartet w składzie: Asia Czajkowska - śpiew, Wojciech Gogolewski - fortepian, Janusz Mackiewicz - kontrabas oraz Józef Eliasz - perkusja.

W programie znajdą się utwory muzyki filmowej jak również standardy jazzowe. Urozmaicony repertuar i mistrzowskie wykonanie sprawi, że koncert na długo zapadnie w pamięci słuchaczy. Wszyscy artyści mają bardzo duży dorobek artystyczny i współpracują z najlepszymi muzykami z Polski i świata.

Pilskiej publiczności nie trzeba specjalnie przedstawiać Józefa Eliasza - wybitnej postaci polskiego jazzu, producenta muzycznego, dyrygenta, perkusisty, twórcy i kierownika Big Bandu Eljazz. Niedawno - 1 września 2019 roku - mieliśmy okazję go podziwiać podczas niezapomnianego Pilskiego Jubileuszowego Koncertu Galowego „Wolność / Freedom”. Solo na perkusji w wykonaniu Mistrza wywołało prawdziwy aplauz i na długo zapadło w pamięci słuchaczy.

Towarzyszyć mu będzie m.in. Wojciech Gogolewski, pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydział Jazzu, znakomicie spisuje się zarówno jako lider swoich zespołów, takich jak np. „No Smoking” czy „Kwartet Wojciecha Gogolewskiego”, jak również w roli sidemana. Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzowych Szwecji, Niemiec, Francji czy Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np. „Pori Jazz” w Finlandii, „Montreal Jazz Festival” w Kanadzie czy „Jazz Jamboree” w Warszawie. W latach 1988-1998 artysta mieszkał w Niemczech, gdzie pracował w studiach nagraniowych oraz grał koncerty w klubach jazzowych. Wojciech Gogolewski jest również znakomitym kompozytorem i aranżerem, zarówno muzyki jazzowej jak i rozrywkowej. Pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak, czy Michała Bajora. Aranżował również dwa utwory na płycie Vanessy Mae z 1999 roku oraz jest autorem instrumentacji na orkiestrę utworów Fryderyka Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin-pragnienie miłości”

Zaśpiewa dla Państwa wokalistka młodego pokolenia, pochodząca z Torunia Asia Czajkowska - to powiew świeżości na scenie, ale też imponująca dojrzałość wykonawcza. Obdarzona ciepłym głosem i niezwykłą wrażliwością, wprowadza słuchacza w świat dźwięków i emocji, wobec których trudno pozostać obojętnym. Duża swoboda improwizacji - zarówno wokalistki, jak i muzyków, z którymi współpracuje - poparta solidnym warsztatem, ale przede wszystkim muzykalnością, inwencją twórczą i czułym słuchem, powoduje, że praktycznie nie zdarzają się Asi dwa identyczne wykonania tej samej piosenki. A repertuar artystki jest obszerny i zróżnicowany. Poza utworami autorskimi znajdziemy w nim standardy jazzowe i bluesowe, przeboje światowej i polskiej muzyki filmowej i rozrywkowej w nietuzinkowych aranżacjach, utwory z czasów międzywojennych, piosenkę poetycką z tekstami Osieckiej, Kofty, Młynarskiego, Grechuty i innych, piosenki francuskie w oryginale, jak i w tłumaczeniach polskich poetów.

Jesteśmy przekonani, że podobnych chwil i wrażeń nie zabraknie w trakcie zapowiadanego koncertu!

Partnerami BWAiUP w organizacji koncertu są: Powiat Pilski oraz Przedsiębiorstwo Handlowe WPHW w Pile.

Wstęp na koncert jest wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc będą obowiązywały zaproszenia. Będzie można je otrzymać w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, ul. Okrzei 9/2, w terminie od 10 lutego br. (do wyczerpania puli) w godzinach od 11.00 do 15.00.

(eKi)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone