Zamknij
REKLAMA

"Na wozie" - spektakl interaktywny online

08:42, 02.07.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W ramach bibliotecznych "Wakacji z wyobraźnią", pilska biblioteka zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spektakl online pt. "Na wozie” w wykonaniu Teatru Animacji Falkoshow.

45-minutowy spektakl będzie można obejrzeć od 6 lipca godz. 11.00 (poniedziałek) do 12 lipca godz. 11.00 (niedziela), korzystając z tego linku.

Teatr Animacji Falkoshow stworzył w 2009 roku Krzysztof Falkowski - aktor i reżyser teatralny, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku; w latach 1999-2009 aktor Teatru Groteska w Krakowie.

Akcja spektaklu "Na wozie" rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach. Tajemniczy zwierzęcy bohater wraz ze zmianami pór roku odkrywa także swoją tożsamość i miejsce w świecie. Tę piękną historię z morałem obejrzymy dzięki barwnym grafikom nawiązującym do zabytkowej zabudowy Lanckorony oraz lalkom wykonanym ze starego drewna pochodzącego z tych okolic.

Teatr Animacji Falkoshow łączy w sobie najlepsze cechy teatru wędrownego, który wychodzi naprzeciw odbiorcy oraz instytucjonalnego, który dba o wysoką jakość artystyczną spektakli. Odwołanie do dobrze znanej kultury współczesnej ułatwia wprowadzenie w świat wartości, obyczajów, legend, ale także inspiruje do zainteresowania się teatrem i sztuką oraz twórczego myślenia. W Teatrze Animacji Falkoshow swoje miejsce znalazły unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego: przedstawienia marionetkowe, teatr stolikowy, pacynkowy czy teatr przedmiotu.

Wszystkie elementy dynamicznych spektakli: interesująca muzyka, zaskakująca scenografia, interakcyjny i pouczający scenariusz oraz przemyślany ruch sceniczny współgrają ze sobą, tworząc niezapomniane widowiska zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych!

Teatr wystawia swoje spektakle w placówkach oświatowych, instytucjach kultury oraz na różnego rodzaju festiwalach i imprezach kulturalnych.

 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA