Zamknij
REKLAMA

Wakacje z wyobraźnią - z Małgorzatą Białą

17:08, 09.07.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W ramach "Wakacji z wyobraźnią" pilska biblioteka zaprasza dzieci, młodzież, miłośników sztuki i wszystkich zainteresowanych na warsztat artystyczny w technice monotypii, który poprowadzi Małgorzata Biała. Zajęcia zaczną się 13 lipca o godzinie 11.00, a zobaczyć je będzie można na profilu biblioteki na FB.

Małgorzata Biała ukończyła grafikę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Prace najczęściej tworzy w technice monotypii, a jej ulubionym tematem są anioły jako uosobienie energii pełnej miłości i pokoju. Monotypia jest artystyczną techniką graficzną, która pozwala uzyskać tylko jedną odbitkę. Wymaga ona rozprowadzenia farby po metalowej lub szklanej powierzchni, a następnie praca zostaje odbita na papierze za pomocą wałka. Artystka rysuje również pastelami olejnymi i innymi narzędziami rysunkowymi, jak pisaki, rapidografy i piórko oraz tworzy grafiki komputerowe.

Swoje obrazy prezentowała na licznych wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Petersburgu i Berlinie. Jest laureatką licznych nagród.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA