Zamknij
REKLAMA

Jonasz Kofta według Nuli Stankiewicz

10:34, 20.10.2020 | RCK Piła
Skomentuj
REKLAMA

21 października w Teatrze Miejskim RCK w Pile Nula Stankiewicz przedstawi program "Idź swoją drogą", złożony z piosenek do tekstów Jonasza Kofty.

Jonasz Kofta (1942-1988) był wybitnym poetą, dramaturgiem, satyrykiem i kabareciarzem. By przypomnieć tę niezwykłą postać, Janusz Strobel, który wspólnie z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów wybranych przez Nulę. I tak powstał koncert niezwykły: pogodny, nienachalnie zabawny, poetycki. Zupełnie jak Jonasz Kofta.

Każdy, kto choć raz zetknął się z tą artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju. Nula potrafi z poezji i muzyki wydobyć najsubtelniejsze uczucia, tworząc swą interpretacją absolutne arcydzieła".

Nula Stankiewicz współpracowała m.in. z Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim, a od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet: Ona - subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; On - wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku, m.in. "W moim magicznym domu", "Trzeba marzyć", "Nieobecni", "Więc jak?", "Księżyc w nowiu", "Łagodna".

Podczas koncertu artystce towarzyszyć będą Janusz Strobel (gitara) i Jerzy Małek (trąbka). Prezentowane będą również materiały archiwalne z udziałem Jonasza Kofty: zdjęcia, rękopisy i nagrania radiowe.

Występ rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilety 40 zł.

(RCK Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%