Zamknij
REKLAMA

Smoot Gentleman - koncert z organami Hammonda w roli głównej

11:43, 30.10.2020 | RCK Piła
Skomentuj
REKLAMA

8 listopada o godzinie 18.00 w RCK w Pile wystąpi formacja Smoot Gentleman. W ramach koncertu grający na instrumentach klawiszowych Bartłomiej Szopiński zaprezentuje możliwości organów Hammonda.

Po wielu latach współpracy z rodzimym zespołem Boogie Boys oraz udziale w dziesiątkach zdarzeń muzycznych z udziałem polskich, europejskich i amerykańskich artystów, Bartłomiej Szopiński - pod namową managera muzycznego Macieja Kręca - otworzył nowy rozdział w swoim muzycznym życiu i stworzył projekt/platformę muzyczną Smooth Gentlemen. W swoim założeniu ma ona prezentować inną część zainteresowań muzycznych Bartka, nieco odbiegającą od jego dotychczasowego artystycznego oblicza. W ramach tej platformy twórczej w zeszłym roku ukazała się świetnie przyjęta EPka "Smooth Gentlemen", nagrana w duecie z poznańskim muzykiem Maciejem Sobczakiem.

W Pile zaprezentowana zostanie druga odsłona Smooth Gentlemen, jaką jest pełnowymiarowy album pod tytułem "New", nagrany w formule tria z nowymi muzykami. Obok Bartłomieja Szopińskiego (śpiew, organy Hammonda, fortepiany) w nagraniach towarzyszą leaderowi Piotr Bienkiewicz (gitara) i Miłosz Szulkowski (perkusja).

Muzyka tria jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie - i co ważne - zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku. Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory, zabarwione ciekawymi chórkami tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko. Jest to zabiegiem celowym i zgadza się z zamiłowaniem kompozytora do tego kraju i jego muzycznych korzeni.

Bilety 30 zł.

(RCK Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%