Klub "Dialog" i Kryminalna Piła zapraszają na spotkanie z Piotrem Bojarskim z serii "Śledztwo biograficzne". Będzie one połączone z promocją książki "Fiedler. Głód świata".
Piotr Bojarski wychował się we Wschowie, a wczesne lekcje historii pobierał od dziadka, ułana Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Pierwsze próby pisarskie podejmował wcześnie, w latach szkolnych, inspirowany pisarstwem Edmunda Niziurskiego.
W 1989 podjął studia w Poznaniu. Został absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Następnie pracował w Gazecie Poznańskiej i Gazecie Wyborczej. Dwukrotnie był laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (w 2001 i 2009). W grudniu 2014 odebrał Nagrodę Specjalną II edycji Wielkopolskiego Konkursu Scenariuszowego za scenariusz filmu Mecz.
Jego najnowsze książki to: "Na całego", "Fiedler. Głód świata", "Szmery", "1956. Przebudzeni", "Pokuszenie", "Biegacz".
Spotkanie odbędzie się 26 października o godzinie 18.00 w sali kameralnej RCK. Wstęp wolny
Jutro na 5 godzin odetną wodę w Ujściu i Ługach
Czym odetną? Nożem czy nożyczkami?
kaziu
06:37, 2025-12-18
Prezydentura to nie kibolska ustawka
Komuchom strach zajrzał w oczy. Brawo panie prezydencie🙂
♥️
17:01, 2025-12-17
Prezydentura to nie kibolska ustawka
W tej kwestii nie uważam nic.
Batyr
15:30, 2025-12-17
Międzynarodowa nagroda dla uczennicy Ekonomika
Brawo👍
xd
15:30, 2025-12-17
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz