Regionalne Centrum Kultury-Fabryka Emocji jest współwydawcą monografii naukowej "Bukowina. Wspólne dziedzictwo kulturowe i językowe", które powstało pod redakcją Heleny Krasowskiej, Magdaleny Pokrzyńskiej i Ewy Wróblewskiej-Trochimiuk.
Monografia jest rezultatem wysiłku intelektualnego, którego podjęli się wspólnie naukowcy z Mołdawii, Niemiec, Polski, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Ukrainy podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Wspólne dziedzictwo kulturowe i językowe" w Jastrowiu w czerwcu 2019 roku.
Na publikację składają się poszerzone wersje wypowiedzi zaprezentowanych podczas tego spotkania. Do tomu zaproszono doświadczonych naukowców i młodych badaczy zajmujących się bogactwem językowym i kulturowym historycznej Bukowiny, obszaru karpackiego oraz Europy Środkowej.
Książka składa się z trzech części. Część pierwsza obejmuje teksty poświęcone językowi rozumianemu jako dziedzictwo kulturowe. Część druga poświęcona jest pamięci dziedzictwa. Kolejna część prezentuje dziedzictwo kulturowe w działaniach społecznych i aktywności twórczej.
Wykonawca rozbudowy DK22 Człopa-Wałcz wybrany
Dzięki PiS 🫶
👍
10:18, 2025-07-12
Milion złotych dotacji na fotowoltaikę w DPS-ach
Dzięki pis
👍
10:16, 2025-07-12
Pilski hejter wskazuje swojego wroga nr 1
Dopóki nie będzie oficjalnego komunikatu o zejściu Mariusza Józefa Szalbierza do Hadesu albo informacji o leczeniu w warunkach szpitalnych z pokojami bez klamek, dopóki będą trwały na portalu tematy i wpisy plugawiące Janusza Lemanowicza i jego rodzinę w kraju i za granicą, będzie kontrakcja z użyciem argumentów od roku 2004.
ja
09:49, 2025-07-12
Antysemita Braun
Styrczula to antyPolak nienawidzi Polski, bo to polskofob. Nie rozumiem, że kiedyś nas Polaków mordowali Niemcy, Rosjanie Żydzi, Ukraińcy, a ten dupę im liże.
🤦
22:45, 2025-07-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz