Zamknij
REKLAMA

Demony, opętania i egzorcyzmy na Nocnym Maratonie w Hel

13:09, 21.07.2021 | Helios Piła
Skomentuj
REKLAMA

W ramach cyklu "Nocne Maratony Filmowe w Heliosie" zaprezentowany zostanie Maraton Egzorcyzmów!

13 sierpnia to doskonała data na seans egzorcystyczny i próbę przepędzenia demonów. Przygotowaliśmy więc zestaw czterech filmów, których wiodącym tematem są mrożące krew w żyłach egzorcyzmy.

Na początek premiera rodem z piekła - "Egzorcyzmy dnia siódmego". Po krótkiej przerwie klasyk gatunku, uznawany za najstraszniejszy horror wszech czasów - "Egzorcysta". Następnie przekonamy się co kryją "Taśmy Watykanu”. Na zakończenie, dla najwytrwalszych - "Belzebub".

Jesteśmy przekonani, że taka dawka strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście gotowi na starcie z demonami?


"Egzorcyzmy dnia siódmego"

Czy zagraża nam nowa epidemia, groźniejsza niż wszystko inne, bo infekująca zarówno ciała, jak i dusze? To pytanie, które zadaje sobie Kościół katolicki, który z coraz większym niepokojem obserwuje nagły wzrost przypadków opętań na całym świecie. Prawdę o skali i grozie tego zjawiska odkrywa film "Egzorcyzmy dnia siódmego" - przerażający horror w reżyserii Justina P. Lange’a, autora nagradzanych obrazów "The Dark" i "Mrok". W obsadzie filmu otwierającego nowy rozdział w gatunku horrorów o egzorcyzmach występują: nominowany do Złotego Globu Guy Pearce ("Tajemnice Los Angeles"), Vadhir Derbez oraz gwiazda "Avatara" -  Stephen Lang.

Istnieją drzwi, których nigdy nie powinno się otwierać. A za nimi siły, które tylko czyhają, by posiąść twą duszę! Znany egzorcysta (Guy Pearce), rozpoczyna szkolenie początkującego księdza Daniela (Vadhir Derbez). Razem badają przypadki opętań, wobec których inni pozostają bezsilni. Zanurzeni coraz głębiej w prawdziwe piekło na ziemi, księża wpadają na trop sprawy, której początki sięgają czasów pielgrzymki Jana Pawła II do USA w 1995 roku. Wkrótce ponure fakty odkryte przez egzorcystów zatrą granice pomiędzy dobrem a złem i dopuszczą do głosu dawno uśpione demony.


"Egzorcysta"

Jest to opowieść o niewinnym dziecku nawiedzonym przez tajemniczego ducha. Matka dziewczynki, zdeterminowana, by uratować ją z mocy demona, zwraca się o pomoc do dwóch księży, przepełnionego wątpliwościami Karrasa, oraz ojca Merrina, o wierze niewzruszonej jak skała. Najlepszy horror wszech czasów nadal przeraża jak żaden inny.


"Taśmy Watykanu"

27-letnia Angela Holme w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z siłą nieczystą, zwraca się o pomoc do Watykanu. Na prośbę kapłana, Stolica Apostolska wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów - kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że przyjdzie im zmierzyć się ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.


"Belzebub"

Agent specjalny Emanuel Ritter (Cosio) prowadzi policyjne śledztwo w sprawie serii tajemniczych zgonów z udziałem małych dzieci. Sprawa przybiera nadprzyrodzony obrót, gdy kapłan (Bell) z Watykanu łączy starożytnego demona Belzebutha z morderstwami.


Start: 13.08.2021 godz. 23:00. Ceny biletów: przedsprzedaż + 7 dni do seansu: 29 zł, przedsprzedaż 1-7 dni do seansu: 33 zł, w dniu seansu: 37 zł.

Uwaga! Kina Helios nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.

(Helios Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

jaja

1 0

Po co łazić do kina jak te wszystkie filmy albo już były w tv albo są w necie to oglądania za darmo. Ja widziałem wszystkie z wyżej wymienionych także pier... się. 09:47, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ww

1 1

i tak trzymaj,jednego świecącego telefonem,wiercącego się i rżącego jak idi..a z byle powodu przygłupa mniej 12:22, 22.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WeronikaWeronika

1 0

Ty jesteś jakiś psychiczny? 10:15, 23.07.2021


REKLAMA
0%