Zamknij
REKLAMA

Konkurs na esej. Opowiedz swoją wielkopolską historię

15:41, 22.11.2021 | Iwona Belter
Skomentuj
REKLAMA

Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa zaprasza osoby w wieku 18+ do udziału w konkursie na esej "Opowiedz swoją wielkopolską historię".

Czekamy na opowieści z życia wzięte, własne lub zasłyszane od rodziców i dziadków, spisane na dwóch kartkach A4 (lub 8000 znaków, łącznie ze spacjami (nie licząc tytułu); można dołączyć zdjęcia. Termin nadsyłania niepublikowanych nigdzie tekstów mija 20 grudnia 2021 roku (Dom Księgarski, 64-920 Piła ul 14 Lutego 2 z dopiskiem "konkurs na esej" lub  e-mailem na adres: [email protected]). Na laureatów czekają nagrody: weekend w Agroturystyce Jaśkowo oraz ciekawe książki.

Prace konkursowe można przesyłać do 20 grudnia 2021 r pocztą tradycyjną:  księgarnia Locum, 62-100 Wągrowiec, Rynek 23 (maksymalny rozmiar dokumentu - 5 MB).  

Konkurs odbywa się w ramach projektu "Jelenie Czytają". To wspólne czytanie z twórcami książek, pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami w małych księgarniach północnej Wielkopolski (Dom Księgarski w Pile, Księgarnia Locum w Wągrowcu), stanowiące nieustanną rozmowę o naszej historii, o kulturze i tożsamości, życiu codziennym oraz przyrodzie; bez podziałów, bo książki to przede wszystkim dobro, a nie towar.

W 2021 roku szczególną uwagę poświęcamy także integracji wielopokoleniowej i seniorom. Seniorzy to prawdziwa kopalnia wiedzy i doświadczeń, którymi jednak nie zawsze mieli lub mają się z kim podzielić. Historia nie jest pisana tak, jak się ją przeżyło, i nie powinna. "Mieszkańcy przeszłości" wiedzą lepiej od nas, jak to jest tam "mieszkać", ale większość z nich nie była wówczas dobrze przygotowana, aby zrozumieć, co się z nimi działo i dlaczego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(Iwona Belter)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%