Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowy urok dawnych rowerów!

09.35, 08.08.2022 fp
Skomentuj
REKLAMA

11 sierpnia o godzinie 17.00 w Zagrodzie Krajeńskiej w Złotowie otwarta zostanie wystawa "Odjazdowa kolekcja rowerowa Dariusza Górznego".

Na wystawie zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprezentowane zostaną rowery i akcesoria rowerowe z I połowy XX wieku z kolekcji Dariusza Górznego.

Dariusz Górzny - miłośnik starych rowerów - na co dzień mieszka w Jastrowiu, gdzie przy dawnym Zespole Szkół Technicznych gromadzi swoją kolekcję.

Dawne rowery mają przewagę nad tymi produkowanymi współcześnie. Przede wszystkim nieporównywalna jakość wykonania i precyzja - skórzane siodełko zawieszone na trzech sprężynach, bardzo dobrze amortyzowane. Rower był wygodny, a balonowe opony powodowały, że nie było czuć nierówności podczas jazdy.

W Zagrodzie Krajeńskiej zaprezentowanych zostanie kilkanaście rowerów wyprodukowanych w okresie międzywojennym. Na wystawie zobaczyć będzie można m.in. stuletni rower na drewnianych kołach, lampy i dzwonki rowerowe.

Ekspozycje uzupełni kilka dzwonków, lampy i tablice rejestracyjne, które wypożyczyli również Tadeusz Stecyk, Tadeusz Grzesiak i Krzysztof Adamcewicz.

Wystawę wzbogacą także powiększone zdjęcia miłośników rowerów z lat 30. XX wieku ze zbiorów muzealnych.

Atrakcją wernisażu będzie zabytkowy bicykl Pawła Kowalczyka ze Złotowa.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%