Projekt jest połączeniem muzyki, dźwięków przyrody, animowanych obrazów oraz anegdot i ciekawostek o życiu i malarstwie Józefa Chełmońskiego, które przybliża widzom wspaniała Danuta Stenka. Aktorka wciela się w rolę Pii Górskiej, zaprzyjaźnionej z malarzem artystki.
Olbrzymim atutem widowiska jest grana na żywo muzyka w wykonaniu Orkiestry Synestezja. Pełne zmiennych nastrojów muzycznych kompozycje powstały specjalnie do obrazów, dzięki czemu przemawiają one do widzów nie tylko wizualnie, ale także dźwiękiem. Piękna rzewna kołysanka, śpiewana przez chłopkę dziecku, ustępuje miejsca odgłosom polowania, szczekaniu gończych psów i okrzykom jeźdźców pędzących za zwierzyną. Feeria barw i dźwięków zdaje się otaczać widza, otwierając drzwi do w magicznego świata sztuki.
Dzięki poklatkowym animacjom obrazów Chełmońskiego wykonanych przez grafików i animatorów z doświadczeniem pracy w legendarnym studio Hanna-Barbera Cartoons oraz nagradzanej na festiwalach w Tokio, Nowym Jorku, Monachium, Sztokholmie, Madrycie i Rzymie - Koncept Kultura. Założeniem artystów było jak najwierniejsze oddanie dzieł mistrza. Dzięki animacjom świat utrwalony przez Chełmońskiego ożywa, stając się przez to bliższy widzowi.
Po koncercie widzowie będą mogli wejść do świata namalowanego przez Chełmońskiego dzięki technologii Virtual Reality. Wymodelowany świat 3D projektowany jest w specjalnych goglach wirtualnej rzeczywistości (3D 360 stopni). Dzięki temu oglądający ma wrażenie znajdowania się wewnątrz żywego obrazu.
Wielu mieszkańców Piły zna już pokazy w tej technologii. Koncept Kultura odwiedzała bowiem Piłę kilkukrotnie z pokazami filmów VR dla szkół i gości pilskich bibliotek.
Wielkoformatowa wystawa ożywionych obrazów, muzyka, odgłosy przyrody, feeria barw i dźwięków - to wszystko czeka widzów podczas wydarzenia „Chełmoński. Dźwiękiem malowane”. Wyjątkowość spektaklu polega na bogactwie wrażeń odczytanych z malarstwa Chełmońskiego, który był jednym z najwybitniejszych malarzy polskiego realizmu. Ten zafascynowany przyrodą, naturą, zwierzętami i obyczajami polskiej wsi malarz znany był przede wszystkim z pejzaży (Babie lato, 1875), przedstawienia zwierząt, w tym ptactwa (Kuropatwy na śniegu, 1891) oraz koni, które ukazywał z niezwykłą dynamiką, precyzją i perspektywiczną doskonałością (Czwórka, 1881).
Spektakl odbędzie się 11 października o godzinie 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile. Bilet 100 zł.
W Białośliwiu byli o krok od Mistrza
👍👍👍
♥️
20:58, 2025-05-24
TK: nieuwzględnianie ocen z religii w średniej ocen...
👍
♥️
20:56, 2025-05-24
Nawrocki zaprosił na niedzielę Trzaskowskiego na testy
go musiało trzepać,że musiał walnąć w dziąsło na oczach wszystkich ! 😡
pomyślecie jak
19:35, 2025-05-24
TK: nieuwzględnianie ocen z religii w średniej ocen...
żaden trybunał,to nie są żadni sędziowie,to nie są żadne wyroki
to nie jest
19:32, 2025-05-24
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz