Zamknij
REKLAMA

W PUSS w Pile odtworzyli wyjątkowe zdjęcie

07:53, 22.01.2020 | PUSS w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. PUSS w Pile

26 stycznia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Studenci kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile postanowili uczcić ten dzień w dość niestandardowy sposób - odtwarzając wyjątkowe zdjęcie, które znane jest nie tylko w Polsce.

Fotografia oryginalna wykonana została na sali operacyjnej, tuż po kilkunastogodzinnej operacji przeszczepu serca. Siedzący po lewej stronie profesor Zbigniew Religa monitoruje pracę serca swojego pacjenta, podczas gdy jego skrajnie wyczerpany asystent śpi w rogu sali. Tej nocy asystent wspierał profesora w dwóch operacjach przeszczepu. Obie zakończyły się sukcesem. Fotografia ta została uznana przez National Geographic za najlepsze zdjęcie 1987 roku. Kilkanaście lat później magazyn NG uznał ją za jedną ze stu najważniejszych fotografii w historii.

Studenci postanowili wykonać bardzo podobną fotografię. Dlatego też w Centrum Symulacji Medycznych PUSS w Pile powstał specjalny plan zdjęciowy, na którym odtworzono scenę z sali operacyjnej po pierwszej udanej operacji transplantacji serca w Polsce.

Studenci wraz z mgr Anną Żdanowicz, kierownik CSM, zaprosili do udziału w stworzonym #Religachallenge inne uczelnie, które także prowadzą kierunki medyczne. Czekamy więc na efekty.

fot. oryginalne James L. Stanfield

(PUSS w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Kaja Kunicka MichalaKaja Kunicka Michala

2 0

Jedno z najpiękniejszych zdjęć, jakie w życiu widziałam... Bogowie!!! 14:20, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monia.Monia.

0 1

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
.
. 17:18, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone