Zamknij
REKLAMA

Ruszył nabór do szkół średnich. Jest w czym wybierać!

10:29, 15.06.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj rozpoczął się nabór do szkół branżowych i średnich. Powiat Pilski na nowy rok szkolny 2020/2021 przygotował bogatą ofertę edukacyjną. Każdy uczeń powinien znaleźć coś dla siebie.

Na zbliżający się rok szkolny szkoły prowadzone przez Powiat Pilski przygotowały dla nowych uczniów łącznie 1590 miejsc: w ośmiu szkołach i zespołach szkół znajdujących się w samej Pile oraz w dwóch zespołach szkół w Wyrzysku i Łobżenicy. Przewidywana liczba tegorocznych absolwentów szkół podstawowych to 1323 - dla nikogo więc miejsca nie zabraknie.

Do wyboru będą branżowe szkoły I stopnia (szkoły 3-letnie, w których przygotowano 360 miejsc w 12 oddziałach), licea ogólnokształcące (szkoły 4-letnie, w których przygotowano 540 miejsc w 18 oddziałach) oraz technika (szkoły 5-letnie, w których przygotowano 690 miejsc w 23 oddziałach).

Po raz pierwszy w naborze na rok szkolny 2020/2021 do wyboru będzie również nowy kierunek telewizyjny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile, kształcący w zawodzie technik fotografii i multimediów. To wyjątkowo ciekawa oferta dla osób, których interesuje praca w telewizji, mediach społecznościowych, produkcja filmów video i projektów multimedialnych.  

- Tegoroczna oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, jest urozmaicona pod względem typów szkół, jak i zawodów. Została przygotowana z myślą o wszystkich tegorocznych absolwentach szkół podstawowych i jestem przekonany, że w pełni zaspokoi oczekiwania uczniów. W szkołach branżowych dzięki unijnym środkom unowocześniliśmy pracownie dydaktyczne do nauki zawodów, w tym roku zmodernizujemy pracownie przedmiotowe kształcenia ogólnego. Wybudowaliśmy nowe boiska, do dyspozycji uczniów będzie zmodernizowany stadion przy Okrzei w Pile. Baza dydaktyczna jest nowoczesna. Zapraszam absolwentów, dokonajcie właściwego wyboru! - zachęca starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Rejestracja kandydatów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji NABÓR firmy Vulcan, zgodnie z zachowaniem przejrzystych zasad. Szczegóły na nowej stronie poświęconej oświacie.

Aktualna oferta edukacyjna poszczególnych szkół znajduje się w informatorze edukacyjnym na rok szkolny 2020/2021.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA