Zamknij
REKLAMA

Ruszył nabór do szkół średnich. Jest w czym wybierać!

10:29, 15.06.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj rozpoczął się nabór do szkół branżowych i średnich. Powiat Pilski na nowy rok szkolny 2020/2021 przygotował bogatą ofertę edukacyjną. Każdy uczeń powinien znaleźć coś dla siebie.

Na zbliżający się rok szkolny szkoły prowadzone przez Powiat Pilski przygotowały dla nowych uczniów łącznie 1590 miejsc: w ośmiu szkołach i zespołach szkół znajdujących się w samej Pile oraz w dwóch zespołach szkół w Wyrzysku i Łobżenicy. Przewidywana liczba tegorocznych absolwentów szkół podstawowych to 1323 - dla nikogo więc miejsca nie zabraknie.

Do wyboru będą branżowe szkoły I stopnia (szkoły 3-letnie, w których przygotowano 360 miejsc w 12 oddziałach), licea ogólnokształcące (szkoły 4-letnie, w których przygotowano 540 miejsc w 18 oddziałach) oraz technika (szkoły 5-letnie, w których przygotowano 690 miejsc w 23 oddziałach).

Po raz pierwszy w naborze na rok szkolny 2020/2021 do wyboru będzie również nowy kierunek telewizyjny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile, kształcący w zawodzie technik fotografii i multimediów. To wyjątkowo ciekawa oferta dla osób, których interesuje praca w telewizji, mediach społecznościowych, produkcja filmów video i projektów multimedialnych.  

- Tegoroczna oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, jest urozmaicona pod względem typów szkół, jak i zawodów. Została przygotowana z myślą o wszystkich tegorocznych absolwentach szkół podstawowych i jestem przekonany, że w pełni zaspokoi oczekiwania uczniów. W szkołach branżowych dzięki unijnym środkom unowocześniliśmy pracownie dydaktyczne do nauki zawodów, w tym roku zmodernizujemy pracownie przedmiotowe kształcenia ogólnego. Wybudowaliśmy nowe boiska, do dyspozycji uczniów będzie zmodernizowany stadion przy Okrzei w Pile. Baza dydaktyczna jest nowoczesna. Zapraszam absolwentów, dokonajcie właściwego wyboru! - zachęca starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Rejestracja kandydatów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji NABÓR firmy Vulcan, zgodnie z zachowaniem przejrzystych zasad. Szczegóły na nowej stronie poświęconej oświacie.

Aktualna oferta edukacyjna poszczególnych szkół znajduje się w informatorze edukacyjnym na rok szkolny 2020/2021.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA