Zamknij
REKLAMA

Wyjadą na stypendia do Baruch College w Nowym Jorku

16:41, 22.09.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym Pile odbyło się uroczyste wręczenie promes stypendialnych dla dwojga studentów, którzy będą mogli kontynuować naukę swoich kierunków w Baruch College w Nowym Jorku.

Piła została wybrana jako symboliczne miejsce, aby w 100-lecie odzyskania niepodległości przekazać promesy stypendialne, pochodzące ze środków finansowych Narodowego Instytutu Wolności oraz Polskiej Fundacji Narodowej.

- Główną ideą Fundacji jest budowanie mostów między Polakami w kraju, jak i zagranicą. Realizując projekt "Śladem przodków. Powrót do Macierzy" budujemy te mosty za sprawą stypendiów. W tym przypadku jest to most między Polską a Stanami Zjednoczonymi - wyjaśnia Miłosz Manasterski, wiceprezes Fundacji Rozwoju Centrum Macierz Polonii. - Kontynuowanie nauki przez panią Alicję i pana Karola w nowojorskim Baruch College przyniesie wymierne owoce, będą oni tam takimi ambasadorami Polski. Komisja wybierając ich miała na względzie wyniki w nauce oraz osobiste motywacje do budowania relacji międzynarodowych. Bo im więcej takich mostów zbudujemy, tym nasza pozycja międzynarodowa będzie mocniejsza.

- To nasz trzeci projekt stypendialny, po tych adresowanych do sportowców i para-sportowców oraz doktorantów. Do tego szacownego grona stypendystów dołączają dzisiaj pani Alicja i pan Karol - dodaje Agnieszka Dydycz, dyrektor biura komunikacji Polskiej Fundacji Narodowej.

20-letnia Alicja Ładzińska (studiuje na Uniwersytecie Gdańskim - w języku angielskim - międzynarodowe stosunki gospodarcze) i 25-letni Karol Handzel (magister prawa) otrzymali promesy stypendialne o wartości 40.000 złotych każda. Będą mogli je zrealizować w USA po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

- Baruch College w Nowym Jorku to jedna z dziesięciu 10 najlepszych uczelni w USA. Cieszę się, że będzie tam kontynuować naukę była uczennica jednego z pilskich liceów. To dowód, że nasze szkoły średnie opuszczają bardzo zdolni absolwenci - mówi poseł Marta Kubiak.

- To cenna inicjatywa, która wspiera młode, naukowe talenty. Jest mi niezmiernie miło, że jedno ze stypendiów dotyczy mieszkanki naszego pilskiego. To namacalny przykład, że warto się uczyć! -podkreśla starosta Eligiusz Komarowski.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

Cham, Sem i JafetCham, Sem i Jafet

0 0

Czy Baruch to jest żydowskie imię "błogosławiony" ? 09:21, 28.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


profesjonaliściprofesjonaliści

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


precyzerprecyzer

0 0

*%#)!&, powinno być
p
o
d
j
e
b
y
w
a
n
i
u... 09:44, 01.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


historia forumówhistoria forumów

0 0

To ciekawe. zaman wystąpił tu w roli wstecznego czynnika patologizującego tarczycę lub jednocześnie przeniósł dzieciństwoLe Mana do regli i hal górskich, gdzie deficyt jodu w powietrzu sprawia ryzyko wystąpienia kretynizmu jako choroby zależnej od środowiska.

Informujemy nowe pokolenia internautów (Noska pisze: internaułtów, jak to polonista), że zaman był lub nadal jest kapusiem redakcyjnym naczelnego Tygodnika Nowego - Marka Barabasza, donosicielem, podglądaczem sprawozdającym naczelnemu, co dzieje się tam, gdzie on działa jako towarzysz Kapusta. W pewnej sprawie w prokuraturze to Marek Barabasz ujawnił funkcję tego kogoś. Dlatego postanowił nie odnieść się pozytywnie do żądani9a prokuratury o ujawnienie jego danych personalnych, gdyż według Marka Barabasza jako źródło informacji niejawnych sam musi być chroniony. Prokuratura uznała, że zaman był na forum dzienniknowy.pl zwykłym korespondentem i nie podlega specjalnej ochronie wynikającej z prawa prasowego. Ponowiła więc swoje żądanie. Marek Barabasz w odpowiedzi poinformował, że zaman wprowadsził na forum jakiś wątek, dlatego redakcja nie dysponuje jegho danymi osobowymi. Barabasz nakłamał prokuraturze, bo z jego wcześniejszej wypowiedzi wynika, że zna zamana jak swojego kapusia. Jak to Barabasz, mistrz nieprawdy i strażnik kłamstwa.
15:11, 01.10.2020


1 bruzda mózgowa1 bruzda mózgowa

0 0

lemanowicz - ile razy trzeba ci powtarzać, abyś zrozumiał, że na tym portalu nie ma miejsca na hejt? 14:33, 01.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

0 0

Gdzie rządzi kurva i złodziej, tam nie ma miejsca na prawdę. Z jedną bruzdą mózgową nie ma jak się pchać do wiedzy. 15:13, 01.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adad

0 0

wpis wyżej hejtera lemanowica 17:54, 01.10.2020


REKLAMA
REKLAMA