Zamknij
REKLAMA

W czterech szkołach urządzono "zielone pracownie"

12:23, 24.12.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj PCEE przy I LO w Pile
REKLAMA

W czterech szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski powstały bogato wyposażone w sprzęt multimedialny i laboratoryjny "zielone pracownie". Można w nich prowadzić lekcje z ochrony środowiska i przedmiotów przyrodniczych.

- Kontynuujemy działania na rzecz edukacji ekologicznej mieszkańców, które prowadzimy od 2018 roku. To kolejny projekt wartości blisko 317 tysięcy złotych. Tradycyjnie sięgnęliśmy po środki z zewnątrz. Pozyskaliśmy 285 tysięcy złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostałe środki na realizację tego projektu dołożyliśmy z budżetu powiatu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pracownie zostały wyposażone w mikroskopy, projektory multimedialne, lornetki, lunety, foto-pułapki do fotografowania i filmowania zwierząt, monitory interaktywne, kolekcje skał i minerałów, sprzęt laboratoryjny umożliwiający prowadzenie na lekcjach ciekawych doświadczeń.

W ramach projektu pracownie powstały w czterech szkołach: Zespole Szkół Budowlanych w Pile, Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, Zespole Szkół w Łobżenicy I Liceum Ogólnokształcącym w Pile, przy którym działa Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA