Zamknij
REKLAMA

Noc Zawodowców 2021 edycja 4.0 "Hybrydowo - zawodowo"

07:24, 16.09.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile serdecznie zaprasza uczniów klas VIII szkół podstawowych subregionu pilskiego, wraz z rodzicami i nauczycielami, do udziału w wydarzeniu pod nazwą "Noc Zawodowców" edycja 4.0 pt. "Hybrydowo - zawodowo".

1 października 2021 roku w godzinach od 17:00 do 20:00 w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży z siedzibą przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2 połączymy w tym wydarzeniu real i online oraz środowisko edukacyjne z biznesowym. Intencją przedsięwzięcia jest upowszechnianie kształcenia zawodowego i dualnego wśród młodzieży, promocja lokalnego rynku pracy oraz poszerzanie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego - informują organizatorzy, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

W programie m.in.:

1. Zawodowa scena, czyli promowanie zawodowstwa, rozbudzanie postaw przedsiębiorczych, przybliżanie lokalnego rynku pracy, przykłady firm i osób z pasją jako prezentacje sukcesu zawodowego, w formie:
• spotkań i rozmów z przedsiębiorcami
• pokazów zawodów
• występów uczniów

2. Zabawy zawodoznawcze dla uczniów z atrakcyjnymi upominkami, np.:
• "Zawodowa gra planszowa" - rozgrywki zespołów dwuosobowych, reprezentacji szkolnych;
• "Zawodowy quiz" - rozgrywki indywidualne w Kahoot!

3. warsztaty zawodowe, czyli prezentacje zawodów, kierunków kształcenia branżowego i technicznego prowadzone przez: Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży, Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży, z podziałem na:
• "Wskazane prezentacje zawodów" oraz "Rzemieślniczy system kształcenia dualnego” - dla zorganizowanych grup uczniów,
• "Biorę kurs na… prezentacje zawodów" - w ramach swobodnego poznawania zawodów przez uczniów.

4. Zawodowcy poszukiwani - emisja serii filmów o zawodach wraz z ofertą szkół kształcących technicznie i branżowo w subregionie pilskim.

5. Doradztwo zawodowe i psychologiczne - przez całe wydarzenie będą dostępni doradcy zawodowi, również on-line, którzy służą pomocą uczniom w określaniu potencjału podczas planowania rozwoju edukacyjnego i zawodowego. Ponadto będzie możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego  oferowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Chodzieży.

6. ścianka medialna - dodatkowa atrakcja - zdjęcia z Hipolitem i atrybutami zawodów.

7. Pokaz "Światło i dźwięk" - na zakończenie CWRKDiZ w Pile planuje niespodziankę dla wszystkich uczestników eventu, spektakl realizowany przez firmę Visual Sensation.

8. Ponadto planujemy w Kinie za Rogiem w Trzciance (kinie społecznościowym) seans filmowy dla uczniów klas VIII szkół podstawowych w obszarze edukacyjno-zawodowym.

9. Wydarzenie będzie streamingowane na kanale YouTube oraz Facebook CWRKDiZ w Pile.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%