Zamknij
REKLAMA

Uczniowie Gastronomika wrócili ze stażu w Portugalii

12:56, 09.10.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Dla większości uczniów wrzesień kojarzy się z powrotem do szkół oraz pilnej nauki. Dla 15 uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile był to jednak miesiąc pełen niezapomnianych wrażeń. Wzięli oni udział w 3-tygodniowym stażu w przepięknym mieście Braga, jednym z najstarszych w Portugalii.

Na staż wyjechali uczniowie kształcący się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa oraz kucharz. W Portugalii przebywali wraz z koordynatorami projektu, którymi są: Violetta Schott i Małgorzata Kania.

Współpraca z portugalską agencją Bragamob skutkowała zapewnieniem uczniom odpowiednich miejsc praktyk, w których uczestnicy projektu mogli kształcić swoje umiejętności zawodowe oraz nabywać doświadczenia pod okiem wyznaczonych mentorów. Poznali wiele regionalnych dań, tj. francesinha, bacalhau oraz narodowych słodkości - pasteis de nata.

Co więcej, wyjazd obejmował nie tylko ćwiczenia w zakładach pracy, ale też bogaty program kulturowy. Dzięki wyjazdowi uczniowie mogli zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc w Portugalii. Oprócz Bragi, udali się również na wycieczki do stolicy - Lizbony, Fatimy - by odwiedzić najważniejsze sanktuarium w Portugalii, Porto - miasta zachwycającego każdym zakątkiem oraz Viana do Castelo - położonego nad samym oceanem Atlantyckim. Zwiedzili również najbliższe okolice Bragi, w tym monumentalną świątynię - Bom Jesus.

Podczas zagranicznego stażu uczniowie wzbogacili swoje doświadczenie zawodowe, co skutkowało otrzymaniem certyfikatów oraz międzynarodowego dokumentu - Europass - Mobilność. Ponadto rozwinęli  również umiejętności językowe i interpersonalne. Warto wspomnieć, że wyjazd uczniów odbył się w ramach unijnego projektu Power Vet (Powervet-2018-1-PL01-KA102-048440). Była to już druga tura projektu, który rozpoczął się w 2018 roku, a zarazem wyjazd drugiej grupy uczniów na staż do Bragi. Pilski Gastronomik regularnie organizuje wyjazdy kształcące zawodowo dla swoich uczniów.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%