Zamknij
REKLAMA

UTW w Pile zainaugurował nowy rok akademicki

14:54, 22.10.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile zainaugurowali rok akademicki 2021/2022. To rok jubileuszowy, w którym UTW obchodzi 20-lecie istnienia.

Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile pod honorowym patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Gości powitała prezes UTW w Pile Bogumiła Cybulska.  

- Dzisiejsza inauguracja jest szczególna. Rozpoczynamy jubileusz 20-lecia naszego stowarzyszenia. Cały rok pracować będziemy, by godnie podsumować 20 lat pracy, i by uhonorować słuchaczy, którzy są z nami od samego początku - powiedziała.

Podkreśliła także, że pandemia uniemożliwiła w minionym roku akademickim normalny cykl spotkań słuchaczy, co spowodowało, że wiele zadań nie zostało zrealizowanych.

- Ale po woli wracamy do życia, a jubileusz 20-lecia dodał nam skrzydeł. Zaczynamy od warsztatów komputerowych dla dwóch grup, nauki języka angielskiego dla trzech grup, i hiszpańskiego w jednej grupie, warsztatów rękodzieła w dwóch grupach, a niebawem 60-osobowa grupa słuchaczy wyjedzie na wycieczkę - przedstawiła najbliższe plany pani prezes.

Tradycyjnie w roku szkolnym nie zabraknie ciekawych i pożytecznych wykładów z zakresu historii, literatury, czy ochrony zdrowia.     

Gratulacje i powodzenia w nowym roku akademickim w imieniu władz Powiatu Pilskiego złożyli starosta Eligiusz Komarowski i przewodniczący rady powiatu Kazimierz Wasiak.

- Jubileusz to okazja do spojrzenia wstecz i do podsumowań. Wasza historia to piękna historia. Godny podkreślenia jest wasz wkład w lokalną społeczność. Jako Powiat jesteśmy waszymi dobrymi sąsiadami i to w znaczeniu dosłownym. Wasza siedziba od kilku lat mieści się w naszym obecnie już zmodernizowanym budynku kina Iskra przy ulicy Kilińskiego, który już niebawem będzie otwarty. Minione lata były czasem wielu spotkań i wspólnych działań. Mam nadzieję, że kolejne lata będą czasem naszej intensywnej współpracy - powiedział starosta.  

Eligiusz Komarowski przypomniał, że Powiat Pilski stworzył wiele miejsc, które służą seniorom na co dzień: odbudowany Stadion Powiatowy przy ulicy Okrzei w Pile czy nowa Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Pola. Podobnie będzie z odnowionym budynkiem kina Iskra i salą widowiskową, z której będą mogli korzystać.  

-  Ale to nie jest nasze ostanie słowo. Przy Starostwie Powiatowym w Pile powstanie, także dla was, dostępna nowa strefa rekreacji. To będzie dobre miejsce na plenerowe odczyty i wykłady. W dniu inauguracji roku akademickiego życzę wam dużo zdrowia i powodzenia. Zawsze możecie liczyć na moje wsparcie - dodał starosta.

- Niech ten Uniwersytet przyniesie wam dużo radości i satysfakcji - dodał Kazimierz Wasiak.

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w poczet studentów przyjęto 22 osoby, a UTW w Pile liczy już ponad 200 słuchaczy. Zgromadzeni mieli także okazję wysłuchać wykładu prof. Haliny Lorkowskiej "Człowiek czynu, sukcesu i sławy I. .J. Paderewski w 80. Rocznicę śmierci".

Uroczystość uświetnił występ uczennic z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%